НОВИНИУкраїни

Бодібілдер Марк Абад: Я вважав щоб стати крутим, потрібно вміти добре битися

Марк Абад – 29-річний бодібілдер з Кривого Рогу. Іноді його можна побачити на змаганнях з культуризму. А ще спортсмен займається єдиноборствами і має досвід пауерліфтера. Вкритий яскравими татуюваннями має образ могутнього, сильного та цілеспрямованого чоловіка та спортсмена.

mark abad 01

Марк, ви з дитинства були таким міцним чоловіком?

Ріс я хворобливою дитиною, в 3 роки поставили діагноз «астма», упродовж  всього періоду, що вчився в школі, був звільнений від фізкультури, бо  вистачало пробігтися, як це відразу викликало напад задухи. Досить було застудитися, як це тягло за собою ускладнення. Навіть побутовий пил викликав алергію, яка приводила до задухи. Тож не розлучався з балончиком інгалятора. Все моє дитинство пройшло в лікарнях під крапельницями.

Ріст: 183 см

Вага: 100 кг

Станова: 230 кг

Присяд: 200 кг

Жим: 210 кг

mark abad 02mark abad 03

Школярем вам довелося пережити багато. А як подолали ці труднощі?

Дійшло до того, що сил жити так далі вже просто не було, і я вирішив тренуватися, побачив в якомусь голлівудському фільмі, що хлопчик який хворів астмою почав займатися карате, от і я вирішив що це мій останній шанс. Намагався виконувати якісь фізичні вправи, поки хтось з дорослих не бачив. Тому, що мені забороняли – аби не погіршити хворобу. Став трошки  бігати, качати прес, віджиматися. Це все було примітивно: що бачив у фільмах про бойові мистецтва, те й робив.

Ви шанувальник єдиноборств. Звідки ця пристрасть?

Я вважав що б стати крутим, потрібно вміти добре битися, це було метою. Але повноцінно тренуватися в секції у мене з’явилася можливість тільки років в 19, до цього це були вуличні бійки. Став помічати, що недуга став все рідше про себе нагадувати.

Я був старанним учнем, єдиноборства мене поглинули, я фанатично до цього ставився. Не скажу, що мав до цього талант – давалося досить складно, але завжди намагався викладатися по максимуму.

mark abad 04

А коли дійшов до певного рівня впевненості у своїх силах, став рідше тренуватися, адже метою було навчитися. Вважаю, що навчився. Хто не вірить – вдихніть побільше повітря в груди і перевірте.

А коли почав тягати залізо?

Якось знайомий запросив мене в тренажерний зал, сказав що з моєю статурою я можу добре розвинути мускулатуру, ну і через пару днів я з’явився в залі. Мене відразу обурило те що, він «жав» більше за мене. Це сталося мотивацією: мені захотілося переплюнути всіх у тому залі. І вже через пару років тренувань я «жав» вже більше всіх там. І мені не хотілося зупинятися.

Напевно, тоді ж з’явилося бажання брати участь у змаганнях?

Перші мої змагання були з жиму лежачи. Мені так сподобалося змагатися, що вирішив спробувати себе і в бодібілдингу.  Перший раз вийшов  на сцену в номінації «класичний бодібілдинг». Готувався, як зараз пам’ятаю, 19 днів! Я й не знав як потрібно правильно «сушитися», скільки днів це займає і всіх інших подробиць. Проте показав цілком гідну форму, але природно був засмучений четвертому місцю.

На всі інші змагання їхав не за призовими місцями, а за відчуттями, за атмосферою закулісся, за враженнями, за азартом, що є мотивацією до подальших тренувань.

mark abad 05

Я полюбив бодібілдинг. Якщо комусь здається,  що це не спорт і що вийти на сцену і відпозувати – це просто, ну так спробуйте! А ми подивимося і посміємося. На сцені ви бачите остаточну роботу, а все це робиться в залах і хочу вам сказати робиться не легко. Хто не вірить – нехай спробують.

Що мотивує вас в спорті?

Основним стимулом є любов до залу. Ммені подобається запах іржі, подобається біль у м’язах, подобаються останні три повтори в кожному підході. Отримую задоволення, коли піднімаю вагу, яка не піддавалася раніше – значить певний рубіж подолано. Природно приємно бачити зацікавлені погляди жінок і спантеличені погляди чоловіків.

Тренуючись цілі перед вами: краса, сила, мужність?

Я вважаю, що чоловік зобов’язаний зуміти захистити свою жінку. Якщо не свою, то того, кого вважатиме за потрібне. Для цього потрібно бути і сильним, і мужнім. Але це я більше відношу до єдиноборств. Звісно,  потрібна також фізична підготовка, яка здобувається з допомогою тренувань.

Крім бодібілдингу ви ще й брали участь у змаганнях з пауерліфтингу. Чому не склалося?

Так, я брав участь у змаганнях з жиму лежачи і планую ще брати участь. Триборство мені не світить, бо травма хребта не дає можливості присідати з великою вагою, відповідно свої силові здібності можу проявити тільки в жимі.

mark abad 06

Здається, у вас також пристрасть до бойових мистецтв …

Займався кік боксінгом, потім з’явився тайський бокс, а потім вирішив поставити ударну техніку рук і став освоювати класичний бокс. Коли став набирати вагу, захопився боротьбою. Зараз періодично тренуюся в цьому напрямку для підтримки форми: вважаю, що потрібно бути на рівні в будь-якому силовому спорті.

У вас багато татуювань: яку ідею вони несуть?

Татуювання почав набивати коли активно займався єдиноборствами, майже всі вони в східному стилі. Я тоді вивчав філософію, кодекс самураїв і кожне моє тату як пам’ятка та символ тієї чи іншої перемоги.

mark abad 07

Які ваші слабкі, а які сильні сторони як атлета?

До відстаючої групи м’язів відношу ноги: вони у мене дуже слабо піддаються росту. А до переважаючих відношу спину і руки. Але зараз працюю над пропорціями, з цього до наступного року постараюся вирівняти диспропорцію.

Що в спорті для вас особисто стало найбільшим досягненням?

Досягнення всі попереду. Головне знайти хороших спонсорів, бо самостійно готується на змагання для мене не можливо на даному етапі. Поясню чому. Навесні поспілкувався зі спортивним лікарем, питав як краще відновитися після підготовки до змагань. Назвав йому суму яку витратив на підготовку за місяць. Він засміявся і сказав, що хлопці яких він готує на тиждень витрачають на підготовку в два рази більше…

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button