Головна Тренінг Бодибілдинг Бодібілдинг і грим: як накласти , щоб не потекти

Бодібілдинг і грим: як накласти , щоб не потекти

Гримування у бодібілдингу – невід’ємна частина. Кожен атлет, який виходить на сцену має ідеально виглядати. Не лише бездоганна форма, а й добре накладений грим часто є запорукою успішного вердикту суддів. Водночас неграмотно накладена фітнес штукатурка може звести нанівець усі старання.

gtum kak nakladat bodybuilding

Кожного сезону на сценах різних фітнес турнірів можна побачити атлетів, в яких грим починає псуватися як тільки вони виходять на сцену, або ж безпосередньо на сцені. Ось випадок, який особливо запам’ятався нашій команді. На фото нижче культурист з Харкова Віталій Вершинін. Тоді на сцені піт просто почав на очах зливати його грим. Це був Чемпіонат України IFBB 2012 у Києві.

KULTURIZM.INFO вирішив з’ясувати у відомих культуристів: що робити, якщо почав текти грим? Чи можна щось виправити і яких наслідків чекати від суддів.

roman iuctenkoРоман Ющенко, чемпіон категорії бодібілдинг до 80 кг IFBB

Якщо грим потік, але є ще час перед виходом на сцену, то треба в першу чергу злегка просочити місця сухим рушником або серветкою. Але робити це треба максимально акуратно. Після цього розтерти грим спеціальним валиком, для того щоб він лежав на тілі рівним шаром.

У випадку,якщо грим потік вже на сцені, то навряд чи цю проблему можна якось вирішити. Таких прикладів я не бачив. Почати розтирати грим руками на сцені – це не кращий вихід. Розмитий грим безумовно змащує загальну картину. Це явно не плюс для спортсмена.

Я особисто не стикався з також проблемою. Використовував в основному грим Dream Tan Bronze Angel. Він у мене не розтікався. А причин цього може бути декілька: підвищене потовиділення, надлишки води в організмі. Також у приміщенні може бути дуже гаряче.

Чи грим тече через те, що спортсмен не просушений як слід?  Ні, не згоден з такою думкою. Буває так, що атлет виходить на сцену в дуже хорошій якості, «сухий», але з якихось причин у нього починає розтікатися грим. І ці причини не пов’язані з його формою або готовністю до змагань.

kyharchukАндрій Кухарчук, чемпіон світу з класичного бодібілдингу IFBB

Якщо грим потік, то варто промокнути тіло рушником і накласти зверху ще валиком. Якщо ж вже є масло нанесене зверху, то рівняти тільки валиком, бо грим вже впитуватись так не буде.

На сцені взагалі не варто нічого робити, бо руками можно тільки хаотично все остаточно розмазати. Суддя інформатор може попросити суддю на лінії на мить вивести спортсмена за куліси щоб промокнути потік поту. Тоді все залежить від того, наскільки набита рука у помічника. Але краще вже нічого не чіпати. Судді все одно дивляться на відстані та й софіти виблискують,  тож невеличкі світлі місця не є критичними.

Щодо гриму, то найкращими є виготовлені на основі авто загар, адже вони формують певну основу тону шкіри і вона ще якийсь час не змивається.

Чому взагалі тече грим? Факторів багато. Це і пітливість, і софіти, які часто близько стоять, і, звісно,  хвилювання.  До речі,  одного разу через грим мене самого вивели за куліси на Чемпіонаті світу. Швиденько все витер рушником і повернувся, не зважаючи  на світле місце яке залишилося.

Категорично не погоджуюся з тим, що якщо тече грим, то це свідчення неготовності спортсмена. Сам був в такій ситуації і бачив це на такому метрі бодібілдингу і рельєфу як Хамдула Айкутлу. Часто сухий і максимально жорсткий атлет після ударної загрузки вуглеводами починає пітніти на сцені. Причому ще сильніше це відбувається на другий день фіналів. Хоча за кулісами під час розкачки такого не було. Це  все дуже індивідуально і загальних рецептів немає.. Хоча, звичайно, що «сирий» атлет буде «текти» ще більше.

gordienkoОлександр Гордієнко, голова суддівської колегії IFBB України 2014-ого року

Якщо  грим потік, то треба його швидко «закатати» валиком поки не висохне. На цей процес судді дають бодибілдеру одну хвилину – саме стільки готові чекати на спортсмена, якому дають шанс виправити прикрість.

Зіпсований грим дуже псує загальне враження про атлета, яке також має значення.  На жаль, такі випадки трапляються на всіх українських змаганнях. Хоча, мене як суддю не дуже відволікає. Я мало звертаю на це увагу, бо і без гриму бачу якість форми того чи іншого атлета. Та й добре підготоване тіло гримом не зіпсуєш. А якщо вже таке сталося, то карати ніхто не буде.

Моя думка така: хороший супер атлет не «тече». Принаймні ті з ким таке траплялося чемпіонами точно  не ставали.