Головна Блог Думки про заняття спортом змушують людину їсти на 50% більше, ніж завжди

Думки про заняття спортом змушують людину їсти на 50% більше, ніж завжди

Ну недарма бодібілдери їдять по кілька разів на день. Виявляється потреба у харчуванні культуристів ховається не лише у фізичній необхідності споживати велику кількість білків та вуглеводів. Американці пояснюють завзятість та хороший апетит спортсменів ще й підсвідомими психологічними факторами.

Як повідомляє британська газета Daily Mail, посилаючись на результати дослідження американських вчених з Корнельського університету, причина цього незвичайного явища полягає в тому, що людина, яка вирішила зайнятися спортом, подумки заохочує себе за кожне зусилля, зроблене у бік свого схуднення. Найчастіше це заохочення полягає у споживанні їжі.

Під час дослідження двом групам піддослідних запропонували описати півгодинний фітнес-марафон. Добровольці докладно написали, яку музику вони б слухали під час вправ, які б рухи робили. Третя, контрольна група, відпочивала і взагалі не думала про спорт.

У кінці всім запропонували гарненько попоїсти в нагороду за участь у дослідженні. Піддослідним запропонували солоні закуски і солодощі — смачну, калорійну їжу.

З’ясувалося, що ті, хто думав про спорт, з’їли набагато більше тих, хто відпочивали. Вони спожили на 59% більше солодощів і на 52% – солоних закусок. У середньому кожен учасник вжив 701 калорію, а ті, хто відпочивали — всього 361.

Вчені стверджують, що механізм компенсації — споживання нових калорій замість витрачених — складно обдурити.

Тому єдиний вихід — поміняти відношення до спортивних занять. Вчені радять не асоціювати спорт з позбавленням від зайвих кілограмів — адже багато хто вважає пробіжку свого роду дозволом на ситний і жирний сніданок.

“Замість того, щоб вважати фітнес таблеткою для схуднення, розглядайте його як спосіб бути бадьорішими й сильнішими”, – радить доктор Венсінк, автор дослідження.

novynar.com.ua, фото 10000muscle.blogspot.com