НОВИНИХарчування

Глікемічний індекс продуктів: що їсти, щоб набрати масу чи схуднути

Глікемічний індекс продуктів – це показник, який відображає, з якою швидкістю той чи інший продукт розщеплюється у вашому організмі і перетвориться в глюкозу – головне джерело енергії.

Чим швидше розщеплюється продукт, тим вищий його глікемічний індекс. За еталон була прийнята глюкоза, чий глікемічний індекс  дорівнює 100. Всі інші показники порівнюються з глікемічним індексом глюкози.

Коли ви з’їдаєте продукт з високим глікемічним індексом, різко підвищується рівень цукру в крові, підшлункова залоза починає інтенсивно виробляти гормон інсулін. Він виконує дві основні функції в організмі людини.

По-перше, знижує рівень цукру в крові, розподіляючи його по різних тканин тіла для короткострокового використання або для відкладання про запас у вигляді жиру.

По-друге, він не дає жировим накопиченям знову перетворитися в глюкозу, яку ваш організм негайно спалить подібно паливу. Такий своєрідний захисний механізм дістався нам у спадок від первісних предків, коли стародавні люди полювали і ловили рибу, збирали фрукти трави й горіхи, часто по черзі переживаючи періоди голоду і ситості.

Отже, оскільки інсулін, як педантичний комірник, сприяє накопиченню глюкози в організмі у вигляді жирових відкладень, а потім немов скупий лицар сидить на створених запасах інеї дає організму витрачати їх без необхідності, значить, щоб схуднути, потрібно їсти якомога менше продуктів з високим глікемічним індексом.

Харчові продукти з низьким глікемічним індексом, наприклад яблука, нагадують черепаху, яка вступила в змагання з зайцем, вирішивши дістатися з ним на перегонки до узлісся. Спритного і швидконогого косого вже й слід прохолов, а наш тихоход все повзе собі, неквапливо перебираючи лапками і пихкаючи як паровоз.

Подібно повільною черепасі, продукти з низьким глікемічним індексом надовго затримуються в шлунку і кишечнику, розчепляючись поступово і не даючи різкого підвищення рівня цукру в крові. Завдяки уповільненому засвоєнню , вживання таких продуктів забезпечує більш тривале відчуття насичення. Тому, бажаючи схуднути, вибирайте продукти з низьким глікемічним індексом.

Аналогічно і з набором маси – перевагу треба віддавати продуктам з низьким глікемічним індексом. Продукт з високим індексом ідеально їсти вранці натщесерце і після тренування, коли організм особливо потребує різкого підвищення енергії і поповнення енергетичних витрат.

Фактично, продукти з низьким глікемічним індексом є складними вуглеводами, а продукти з високим – швидкими.

Сергій Бурденюк

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Подивіться також
Close
Back to top button