Головна НОВИНИ Маніфест тупого качка – «Проклятий Бодібілдинг». Історія бодібілдингу в Україні. Ч.1.

Маніфест тупого качка – «Проклятий Бодібілдинг». Історія бодібілдингу в Україні. Ч.1.

kulturizm.info  розпочинає серію публікацій історії українського бодібілдингу відомого культуриста-ветерана  з 50-річним стажем Беспаленка Василя Івановича.

частина 1, частина 2, частина 3, частина 4, частина 5, частина 6, частина 7, частина 8

Присвячується моїм друзям і соратникам культуризму!  Які опинилися з плином Часу за межею Аїда і живуть навіть зараз десь в Канаді, США, Австралії Великобританії, Швейцарії, Ізраїлі, країнах Балтії та у всьому Всесвіті! Видатним спортсменам Тіла! Атлетам – до мозку кісток! Фанатам, відданим Справі, Справі всього нашого Життя! Кількістю, можливо, не великою, але по-суті значущою! Кажу від переповнюю чого болю у моїй свідомості. За Вас і за себе! Ми всі знаємо, як це було. Пам’ять світла! Але шлях реальності знову приготував усім нам випробування! Тримайтеся! Ми сильні! А істинна непогрішна! Немає ні чого прекраснішого гармонії і краси Людського тіла! Сильних м’язів – дихаючих молодістю і здоров’ям! Відданості, вірності і честі справі! Скульпторам Божественного Апполона, з усіх часів і народів! Слава Вам!

З часу зародження атлетизму (1885 рік) у відліку часу – кінець 18-го, початок 19-го століття, пройшло 127 років. А історичні звістки про тягу Людства до силових занять та формуванн з допомогою цих занять красивого людського тіла сходить до перших Земних цивілізацій 2000-1500 тис. років до н.е. Стародавня Греція (Спарта, Мікени, Крит); Середня Азія (Лідія, Анатолія, Троя); Стародавній Єгипет; Месопотамія (Вавилон); Етрурія;

Черкаси. Змагання з атлетичної гімнатисти, 1976 рік

Не кажучи вже про Римську Імперію! Легенди про легендарного силача Геракла і царя Гіперборея (жителі по верхній течії Дніпра), взяли за божество навіть Стародавні Греки. Відомості, передані поезією «сліпого» Гомера про легендарну Трою, прабатьківщину індо-аріїв, в поетичній формі описали неповторну красу тіл, воїнів, царевича Трої – Гектора та слов’яно-арія царевича піщаної коси «Ахіллів біг», легендарного воїна Ахілла. А хто не знає про Іллю Муромця?

Традиції вшанування ідеальних форм тіла продовжували скульптори Греції та Стародавнього Риму. Раз вони створювали такі скульптури з унікальними пропорція ми тіл – то мабуть у них були реальні натурщики і натурниці! Десь це потрібно було спочатку побачити, для того щоб потім втілити! Ці голі тіла натхненно висікали з мармуру талановиті скульптори-художники середньовіччя Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Сандро Боттічеллі Рафаеля Санті, Пітера Пауля Рубенса.

Якщо говорити чесно, в усі часи розвитку людської цивілізації люди мистецтва, скульптори, живописці, поети, віддавали данину прекрасного творіння Всесвіту і Господа Бога – людському тілу.

XIX сторіччя стало грунтом для зародження багатьох видів сучасного спорту. Виникнення і розвиток цих видів спорту привело їх до Олімпійського визнання. Спортсменів до олімпійських медалей, шани і слави!

Аркадій Колтун, Тюмень 1971 рік

Завдяки П’єру де Кубертену логічно зімкнулися часів давніх і сучасних Олімпійських ігор! На рубежі століть, Євген Сандов створив сучасну систему тренувань з обтяженнями. Він же розвинув пропорції свого тіла до досконалості. І був гідно назначений королем Англії Карлом V званням професора фізичного виховання. Йому був дарований титул лорда. Ще такого вшанування в сучасний час був удостоєний Арнольд Шварценеггер.

Стародавні Олімпійські чемпіони так само шанувалися суспільством. Достовірно відомо, що стародавні олімпійські чемпіони настільки були значущими в своєму суспільстві, що отримували за перемогу в Олімпійських іграх купу грошей! У стародавньому світі їх ховали в багатих саркофагах, похованнях, мармурових склепах. Олімпійський чемпіон Риму отримував винагороду в мільйони сестерцій і за ці гроші міг прогодувати всю Римську армію протягом двох років!

Наші предки Скіфи, носили на собі «Ермітаж» золотих дорогоцінностей не боячись бути пограбованими. Та все тому, що сили були незвичайні.

Скіф – відмінний воїн, тренований і витривалий, був і тілом своїм пригожий! Про Амазонку, войовницю північного Причорномор’я, ходили легенди в ареалі древнього Світу, ними захоплювалися.

Не все так ідеально складалося з тілобудовою, гармонією і красою чоловічого і жіночого тіла в сучасний час. Здавалося ми сучасна цивілізація, розвиненіша, мудрішаі просунутіша за стародавніх. А, ні …

Тільки одиниці на початку XІX століття, Євген Сандов, брати Джо і Бен Вейдер (IFBB), англієць Айван Дунлап, а потім Оскар Хайденстам (NABBA), Владислав Краєвський (Росія), естонець Георг Гаккеншміт, Євген Гарнич – Гарницький (України), латиш Клеменс Буль, росіянин Владислав Францевич Краєвський приймали, розвивали цей напрямок культури та спорту – Бодібілдінг, Культуризм, Атлетизм.

Люди більше воювали і руйнували, спотворюючи і знищуючи тіла собі подобних аніж думали про гармонію та їх красу!

Але рано чи пізно зерно, посаджене в грунт проростає, а вирісши і дозрівши починає плодоносити. З тілобудовлю  процес затягнувся на добрих 3500 років! Навіть з часу Євгенія Сандова пройшло більше 100 років. Тут процес формування і дозрівання тривав цілу вічність. Свідомість і сприйняття людства, якось сутужно наздоганяло пріоритети, які зберігалися для нього ж, під покровом таємниці.

І от починаючи з 40-х років 20 століття, лічені одиниці самодостатніх індивідів, цього несвідомо сплячого людства, показали власні очі, божественний задум Творця.

У 1948 році брати Джо і Бен Вейдер реєструють IFBB (Інтернаціональна федерація бодібілдингу) США; в 1952, у Великобританії (Бермінгем), Айван Дунлап реєструє NABBA (Національну Асоціацію любителів Бодибилдинга), у Франції Серж Нубрет реєструє WABBA.

1969 рік. Северодвінськ. О. Буринський, Б. Левченко, В. Леміхов, В. Дубінін, Ф. Сайковський, Є. Піворюнас

Приблизно тоді ж, в 1942 вченими біологами синтезується перший аналог чоловічого статевого гормону, Тестостерон. Це була перша потужна хвиля атлетичного цунамі. Вона накрила не тільки важку атлетику і бодібілдинг, але і весь без винятку сучасний олімпійський спорт.

Потім, синтез Інсуліну і цілої армади анаболічних стероїдів …

Меморіал Г. Тенно. Талін 1971 рік. А. Журцев, Є. Колтун, В. Леміхов, А. Попов, В. Дубінін. На задньмоу плані в проході легенди культуризму: Інар Мардо, Євген Житинський, Олів Анус

Зірвано генетичні запори для росту м’язової маси і збільшення силових показників людини, її витривалості, можливості супер відновлення, досягнення небувалих досі результатів! Одному, можна збільшити кількість тестостерону в своєму організмі, на десятьох! Кожен хоче бачити себе чемпіоном, таким же красенем як Френк Зейн, Сильвестр Сталлоне, або «Чорний негр» Арнольд, знятих в пік форми, які красуються на кольорових рекламних плакатах Містер Олімпія!

Володимир Тимошенко, місто Фастів

Після Е.Сандова через 70 років, «світ сірої речовини» обивателів, вдарило струмом … У фільмі «Подвиги Геракла» США, 1961р. знявся Стів Рівз. У спортивних журналах 60-х, 70-х, з’явилися фото атлетів бідібілдеров Томі Коно, Рега Парка, Джон Гримек, Сержа Оливи, Лари Скотта, Дейв Драпер, Клейсі Рос, Джоржа Ейфермана, Біл Перла, Реда Лерілля, і на кінець Арнольда Шварценеггера , Франко Коломбо, Дениса Тінеріно, Тома Платца, Френка Зейна, Луї Феріньйо, Бойер Дехто, Кріс Декерсона, Кейсі Віатор, братів Менцер.

Київ 1972 рік. Перші змаганя з бодібілдингу

У 1970 році, після 20 років моделювання, удосконалення та виготовлення тренажерів, перший їхній винахідник Артур Джонс (США), нарешті створив свого «Блакитного монстра». Комбінований тренажер довгою 15-ти футів. Він складався з чотирьох, єдиних у своєму роді тренажерів, пофарбованих у блакитний колір. Цей тренажер привернув велику увагу на конкурсі «Містер Америка 1970 року, що проходив у Калвер-Сіті, Каліфорнія. «Блакитний монстр» став зіркою подання. Одного разу побачивши, його не можливо було забути. «Любительський спортивний союз» AAU, США дав високу оцінку першому та історії Бодибилдинга комбінованого тренажеру. З цього часу починається «Ера тренажерної техніки» Бодибилдинга!

Клуб бодібілдингу Сарканас Звагзне. В. беспаленко і Ф. Сайковський

Це була друга хвиля атлетичного цунамі «затопила» країни і континенти. З цього моменту кожен поважаючий себе чоловік, будь він астеніком, або пузато-ягодичным суперстеником, починають із завзятістю чесати свої потилиці і залисини про горизонтальні жимові лавки тренажерних залів. Процес одночасно шириться від професійних залів типу «Голд Джима» США, до сирих підвалів в Радехові та Житомирі, і до підвальних гойдалок в Люберцях. Повальна епідемія в СРСР, навіть під суворою забороною, тривала більше трьох десятків років, поки час відлиги не зробило культуризм «рівним» серед інших рівних видів спорту.

Беспалеко В. І, український бодібілдер з 50 річним стажем

Делі буде ….