НОВИНИХарчування

Перевірка протеїну кип’ятком: чи можна вірити простому тесту?

Часто можна побачити як купуючи протеїн, його якість вирішують перевірити кип’ятком. Мовляв, якщо порошок згортається, то якісний. Розчарую, однак такий текст є м’яко кажучи не об’єктивним. Адже найякісніший білок – високого ступеня очищення, відповідно з короткими пептидними ланцюжками.

protein kupjatok

Більше того на гарячу воду взагалі ніяк не реагують більшість ізолятів та усі гідролізати. Спробую пояснити чому.

1. Сама по собі перевірка протеїну кип’ятком вважається неправильним методом. Він не показує скільки в добавці має бути білка  і багато хто не вміє робити елементарну пробу.

2. Існують дорогі білки (ізоляти і гідролізат), які взагалі не повинні згортатися. Процес денатурації – це процес переходу білка з більш складної конформації в більш просту. А гідролізат білка вже перебуває в більш простій формі.

Таким чином фрагментований білок або гідролізат – це максимально проста форма не зовсім “повноцінного білка”. Тож організму не потрібно витрачати свою енергію на його розщеплення.

3. В звичайних сироваткових білках існує різний зв’язок між молекулами. Чим сильніший зв’язок, тим складніше досягти руйнування складної форми білка. Білок може бути дуже низької якості і дуже складний за молекулярним складом. Тобто нашому організму його дуже непросто буде розщепити, але зате він згорнуться у величезний клубок.

Єгор Соловов, президент Харківської федерації IFBB

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button