Результати Чемпіонату Європи з бодібілдингу WABBA 2018 у Львові

Чемпіонат Європи з бодібілдингу федерації WABBA відбувся 18-20 травня Львові. Турнір провели у концерт холі «Малевич». Спортивний форум зібрав атлетів із восьми країн Старого континенту. Особливо чисельною була делегація Італії (особливо жіноча її частина) у складі якої немало вихідців з України. У турнірі змагалися дорослі, сеньйори та ветерани, які демонстрували свою вправність та тренованість у 18-ти різних категоріях: від мІс-бікіні, міс-шейп (atletic models) та ман-фітнес до класичного бодібілдингу.

«На відкритому чемпіонаті українські спортсмени виборюватимуть право репрезентувати нашу країну на Чемпіонаті Світу 2018, що відбудеться в червні у італійському місті Віченса. Тож боротьба буде надзвичайно серйозною. Серед традиційних класичних категорій де об’єм, пропорції і симетрія ставляться на перше місце, у Львові представлені й нові – більш лайтові категорії де присутні чоловіки-моделі, ніби з обкладинок журналу та жінки-бікіні. Це буде хороша репетиція. І, можливо, в майбутньому нам вдасться прийняти у Львові змагання класу чемпіонату світу або якогось комерційного елітного турніру з цього виду спорту», – розповів Президент української бодібілдинг-федерації WABBA Святослав Шеремета.

Абсолютним чемпіоном став Сергій Черняк (Селидове, Донецька обл.), а абсолютна переможниця категорії FITNESS BIKINI – Самойлович Анастасія (Кам’янець- Подільський, Хмельницька обл.)

Серед найстарших спортсменів (понад 50-ть років) переміг грецький бодібілдер Georgios Aihmalotidis (№15). Натомість, у віковій категорії понад сорок років найкращим міжнародне журі визнало екс-чемпіона України десятирічної давності Юрія Ковальова (№93) з Рубіжного (Донецька обл.). Серед переможців у бодібілдингу також українець – чемпіон світу Олександр Ярмоленко (№41) та чемпіонка Європи Діана Кравець (№50). У категорії «Міс-бікіні» (старше 35 років) перемогла киянка Анна Мірон (№7). У категорії «Short» (ріст до 170 см.) кращим став Андрій Шарапов (№13) з Дніпра.

У якості почесних гостей та суддів були відомі атлети-бодібілдери та запрошені видатні спортсмени з інших видів спорту.