НОВИНИТренінг

Принципи статики і динаміки в бодібілдингу

Періодичність є одним з найважливіших понять в бодібілдингу, тому що є основою правильно побудованих програм тренувань.

Принципи статики і динаміки в бодібілдингу

Звичайно, можна відносно легко набирати масу і постійно збільшувати інтенсивність тренувань, але недовго. Так чи інакше, а організму час від часу потрібні полегшені тренувальні дні. Адже дуже легко виснажити свій організм інтенсивними тренуваннями.

Тому час від часу варто чергувати інтенсивні тренування полегшеними і давати можливість відновити не тільки м’язи, але й нервову систему, яка у культуристів також відчуває певного роду стрес.

Чергуючи час від часу легкі і важкі тренування ви самі через деякий час помітите, що сила збільшиться саме після “легких” днів, а в “важкі” дні ви досягнете вищого рівня інтенсивності. Їх ще називають відповідно тренуваннями на статику і динаміку.

Нижче наведемо приклад таких тренувань

Важке тренування Легке тренування
1 день Ноги 2 день Груди і плечі
3 день Спина 4 день Руки
5 день Відпочинок 6 день Ноги
7 день Груди і плечі 8 день Спина
9 день Руки 10 день Відпочинок

У «важкі дні» варто підбирати таку вагу, щоб ви могли з нею зробити 8 повторів за підхід.

Під час легких тренувань рекомендуємо підбирати вагу, яка становить 75% від робочої ваги. Так, ви посміхнетеся і скажете що це несерйозно, але досвідченні культуристи знають, що для того, щоб зробити крок вперед іноді слід зробити два тому.

Крім того не перевантажуйте м’язи в ті дні, коли недостатньо відновилися. У разі перетренованості беріть вагу на 50% меншу від робочої і займетеся за полегшеною системі протягом 10 днів. Після цього можна перейти на новий цикл з чергуванням занять інтенсивних і не дуже.

Пов’язані статті

2 Comments

  1. Потрібно усвідомлювати ,що головна ціль яку повинен перед собою ставити атлет, це розвиток мязової маси а не розвиток сили.Тому не слід намагатись кожного тренування “ставити силові рекорди”

Залишити відповідь

Back to top button