НОВИНИ

Вчені науково пояснили чому курці худнуть

Вчені науково пояснили чому курці худнутьНікотин не тільки викликає у людини залежність, а й подає організму неправильні хімічні сигнали про ситість – “розділивши” ці два ефекти, вчені сподіваються створити нові препарати для боротьби із зайвою вагою.

Крім центрів задоволення, нікотин впливає на ацетилхолінові рецептори в центральній нервовій системі, що регулюють харчову поведінку індивіда.

Група біологів під керівництвом Марини Піччіотто (Marina Picciotto) з медичного коледжу Єля (США) досліджувала дію нікотину на центр ситості мозку і виявила, що зниження апетиту у не пов’язано зі звиканням, яке викликає нікотин.

Вчені порівняли вплив на нервову систему нікотину і його аналога цитизину, який не викликає звикання. І той, і інший препарат значно знижували апетит у піддослідних. Якщо випробовуваним вводили мекаміламін – з’єднання-антагоніст нікотину, яке блокує його дію на центральну нервову систему, апетит відновлювався. Вчені відзначають, що інше подібне з’єднання-антагоніст – гексаметоній, не проникає в тканини ЦНС, не відновлював апетит, пригнічений нікотином.

Біологи з’ясували, що нікотин впливає на особливу ділянку нейронів в гіпоталамусі – частині мозку, яка відповідає за базові функції організму, такі як дихання, травлення і робота ендокринної системи. Ця область містить особливі рецептори, що керують виділенням проопиомеланокортина (ПОМК) – складної сполуки-“напівфабрикату” для ряду гормонів, який бере участь в управлінні апетитом індивіда. Нікотин стимулює підвищене виділення цієї речовини, в результаті чого організм вважає, що він отримав достатню кількість поживних речовин при мінімальному прийомі їжі.

За матеріалами ria.ru, фото cigarettesreporter.com

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button