«Шишки» після ін’єкцій стероїдів: чому так і що робити

Часто так буває, що після уколів стероїдів в м’язі утворюються ущільнення або в народі як кажуть – шишки. Проблеми після уколів неприємні тим, що по-перше болять. По-друге, можуть створити дискомфорт при русі і виконанні повсякденних справ. По-третє, вони можуть стати причиною абсцесу – гнійного запалення тканин (у нашому випадку м’язів).

ukol steroidy

Симптоми абсцесу такі:

– Температура тіла від 38 градусів;

– В місці уколу почервоніння і велика пухлина;

– Місце уколу сильно болить, що навіть доторкнутися боляче і навіть ходити (якщо воно в сідниці або стегні).

Якщо дійшло до абсцесу, терміново потрібно їхати в лікарню. Поки добираєтеся до лікарні, зробіть компрес хлоргексидину на місце ураження. У лікарні вам спершу призначать УЗД, щоб конкретно зрозуміти вогнище запалення, а потім лікар вже призначить процедуру. У кращому випадку просто відкачають гній і закриють місце запалення анальгетиками і протизапальним, в гіршому – справа дійде до скальпеля.

Найбільш поширеними причинами абсцесу є:

– Недотримання особистої гігієни при виконанні ін’єкції;

– Антисанітарні умови виконання ін’єкції;

– “Брудний” препарат, який є причиною розмноження небажаних бактерій в тканинах.

У разі звичайних шишок, які створюють дискомфорт у вигляді болю і іноді викликають температуру (організм сприймає “масло” як чужорідне тіло і бореться з ним), є прості і дуже дієві рекомендації:

– Випити 100мг препарату з діючою речовиною німісулід (торгові назви – “Німід”, “Найз” тощо) – він зніме запалення;

– На ніч накласти компрес з магнію сульфату (1 ампулу) – це прискорить процес розсмоктування шишки.

Сергій Бурденюк для KULTURIZM.INFO

Схожi публикацii:

Залишити відповідь