НОВИНИУкраїни

Наталія Касперська: Фітнес- як спосіб життя

Цієї весни Наталія Касперська стала абсолютною переможницею Кубку України,категорії «модельний фітнес» у федерації WABBA, а потім гіднопредставила нашу країну на міжнародному турнірі в Італії і стала віце-чемпіонкою світу у категорії «бікіні».

Наталія Касперська у фітнесі з 2008-ого, а виступає на змаганнях останні чотири роки. Ми вирішили дізнатися більше хто ця спортсменка та чим живе.

Наталіє, як ви потрапили у фітнес?

Займаюся спортом все життя. До того, як у моєму житті з’явився фітнес, я професійно займалася плаванням. Навіть була у збірній України, але через травму не змогла продовжити кар’єру. А виступати на фітнес-змаганнях почала з 30-ти років.

Хто ви за освітою?

Навчалась в національному авіаційному університеті НАУ на факультеті авіаційного радіоелектронного обладнання.

З ракетами не склалося?

Якось не дуже. Як з’ясувалося, це не моє. Звісно, певний час працювала за фахом, адже у мене завжди була тяга до технічних наук. Але врешті зробила вибір на користь спорту.

Для такого кроку мав настати якийсь знаковий момент…

Так, це сталося після народження дитини. У декретній відпустці зрозуміла, що повератися у сферу аеро-технологій більше не хочу. А у спорті у мене теж були хороші результати, тому все склалося само собою. І зовсім не шкодую про це.

n kasperska 02

Ви побачили у фітнесі більше можливостей для заробітку?

Ні. Для мене це більше справа життя і це те, що мені подобається. Подобається нести у маси здоровий спосіб життя. Подобається те, як ти виглядаєш, коли ведеш здоровий спосіб життя. Тренерська робота для мене наче покликання. Водночас, звісно, мій заробіток є також у фітнесі. Я власниця центру персонального тренінгу.

Як рідні сприйняли таку зміну кар’єри?

Мені в цьому дуже пощастило, бо оточують ті, хто підтримує: моя сім’я, яка є головним мотиватором у всьому. Виховую донечку, вона підліток і неймовірно тішить, що вона не їсть чіпси чи іншу шкідливу їжу. І не тому, що я забороняю, а тому, що вона сама цього не хоче. Я пропагую виховання без заборон. Тобто вона сама має розуміти що їй потрібно. Я навіть виступати почала по суті заради сім’ї, щоб донька мала приклад наслідування хорошого способу життя.

Коли я просто ходила в зал, то дочка не дуже реагувала, а коли почала виступати, посідати певні місця, ставала чемпіонкою, то дитина почала зовсім інакше ставитися до себе та змінила своє ставлення до їжі. Фактично я досягла того, чого прагнула.

Чоловік також з ентузіазмом прийняв сімейні нововведення?

Професійно тренуватися він не почав, але якісно змінив раціон і спосіб життя. Та й не лише він, а всі близькі: брат, батьки. Це все стало саме собою упродовж тих років, скільки я у спорті. Так вийшло,  що непомітно вони змінили свій спосіб життя. Тепер вони живуть у режимі “лайт спорт”.

А хто є вашим наставником і допомагає готуватися до турнінів?

У мене прекрасний тренер Віталій Подольський. Ми знайомі вже дуже давно. Це фахівець-чарівник, який може допомогти зробити достойну форму, досягнути максимального результату. Це професіонал з великої літери.

У змагальному спорті мене також звела доля із президентом федерації WABBA Святославом Шереметою. Він унікальний чоловік. Ніхто так не підтримує спортсменів як він. Маю з чим порівняти, бо раніше виступала і від інших федерацій, але коли потрапила вперше у WABBA була шокована, бо такої підтримки не було ніде. Тому вважаю, що мені дуже пощастило, адже маю підтримку від усіх близьких і цінних для мене людей. Ці люди також сильно мотивують.

n kasperska 03

Чому з-поміж кількох федерацій вибрали WABBA? Вас тренер загітував?

Мене взагалі-то важко загітувати. Я виступала то за одну федерацію, то за іншу і не можу сказати, що десь добре чи погано. Просто та атмосфера, яка є у WABBA, дуже відрізняється. Тут дуже вболівають за спортсменів, тому й залишилася з цією командою.

Також з’явилося більше досвіду: зараз міжнародний суддя у цій федерації, голова київського осередку WABBA, президент KFU, Чемпіонка Світу, міс Всесвіт WABBA, абсолютна чемпіонка України. Це свого роду кар’єрний ріст. Кожен спортсмен вибирає місце, де йому комфортно. Все вийшло саме собою.

Як оцінюєте те, що відбувається в українській фітнес-індустрії?

Хотілося б щоб її більше підтримувала держава. Хоча б якось. Хотілося б, щоб молоді хлопці, які приходять в зал менше “кидалися” на фармакологію, бо це зараз стало дуже доступним і популярним. Хоча отримати гарну форму можна і без допінгу.

Щодо професійного бодібілдингу та фітнесу – неймовірно виріс рівень. Кардинально по-новому спортсмени підходять до тренінгу та раціону. Зміни відчутні як на національних та і міжнародних змаганнях. Також дуже добре, що з’явилося багато нових категорій, які стали більш доступними для широких мас. Бодібілдинг та спорт в Україні однозначно йдуть вперед. Звісно, у нас фітнес не так розвинутий як у США чи інших країнах Європи, де більше можливостей у людей. Але за останні роки йдемо у цьому керунку великими кроками.

А як тренер, які тенденції бачите?

З’явилося більше людей, які мають конкретні цілі і вони їх досягають. Побільшало вмотивованих людей, які прагнуть змінити себе та своє життя.  Бачу в залах все більше людей, які вже досягли чогось, мають певний статус у суспільстві. Це дорослі люди після 40-ка, 50-ти років. Навіть у тому залі, де я займаюся, з’явилися клієнти і значно старші, які тренуються, щоб просто бути у формі. Це дає оптимізм сподіватися, що у нас скоро будуть “європейські” пенсіонери, які проводитимуть час не на лавочках лузаючи насіння, а дбатимуть про себе.

Спортивні плани на майбутнє вже маєте?

Наступний точно пропускаю, буду відпочивати. Я прихильниця того, аби готуючись до змагань максимально берегти здоров’я. Тому виступати що півроку не вважаю правильним. Але традиційно буду тренуватися та розвивати свою студію. Планую розвиватися як функціонер федерації WABBA і суддя змагань.

Розмовляв Антон Павленко, KULTURIZM.INFO

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button