БодибілдингНОВИНИ

Турнік і бруси – що дадуть такі тренування?

Багато тих, хто тренується в залі ігнорують вправи на брусах і турніку. Мовляв, на них не вистачає  часу тренування, або ж не воліють виконувати вправу з власною вагою, вважаючи її надто легкою.

Про це хибна думка, адже підтягування на турніку, так само як і віджимання на брусах залучають до роботи велику кількість м’язів груп, а тому завжди повинні виконуватися одними з перших, і не можуть бути ізолюючими. Вони добряче допомагають в наборі маси, підвищенні сили і витривалості.

Ось 8 фактів про тренування на брусах та турніку

1. Виконувати вправи на брусах та турніки не обов’язково тільки з власною вагою – досить повісити на пояс кілька дисків. Для цього прикріпіть їх на спеціальному поясі.

2. Перелік м’язів, які тренуються під час підтягування на турніку величезний. Так, на турніку можна тренувати: трапецієподібні, найширші, круглі м’язи спини, біцепси і м’язи передпліччя, дельтовидні. Це одна з кращих вправи на розвиток плечей, візуального їх розширення.

3. Перелік м’язів, які допомагають ростити бруси:  трицепс, груди, трапецієподібні, м’язи спини.

4. Комбінація віджимань на брусах і підтягувань в суперсеті зміцнює сухожилля ліктьових суглобів. Якщо використовувати підтягування в якості базової вправи на найширші м’язи спини (крила), то в сукупності з тягою штанги і гантелей в нахилі, тяги верхнього / нижнього блоку, всього однієї вправи в тиждень,  стає досить для гарного зміцнення м’язів верху спини. Причому, якщо від підтягувань відмовитися, то для досягнення аналогічного результату доведеться збільшити тренувальне час в два, а то і три рази.

5. Віджимання на брусах рекомендується використовувати спільно з жимом лежачи для прискорення росту грудних м’язів. Щоб акцентувати навантаження саме на них, а не на трицепсах – корпус треба нагнути трохи вперед, а самі бруси розставляються по можливості ширше. Так само віджимання на брусах, але в вертикальної «стійці» і на близько поставлених брусах добре кооперується з французьким жимом.

Використання вищеописаних схем роботи з турніком і брусами прискорює процес росту м’язової маси, а також сили і витривалості м’язів на 15-35% в порівнянні з традиційними способами.

6. Для початківців тренування на брусах і турніку дасть необхідну «базу» – комплекс сили, витривалості та обсягу м’язів, необхідних для ефективної роботи з додатковою вагою.  Такі заняття не віднімуть багато часу – всього 40 хвилин тричі на тиждень.

Так, це полегшене тренування для тих, хто  хоче перейти до складніших вправ з більшими тягарями. Проте коли ви пройдете такий курс підготовки на брусах та турніку, то набирати м’язову масу згодом буде значно простіше, адже будете готовими до нових та складних навантажень.

7. Для любителів бодібілдингу, а так само всіх тих, хто вважає за краще займатися фізкультурою – щоденні заняття на турніку і брусах дадуть силу і витривалість.

А ще тренування на турніку і брусах може стати відмінним способом розігрітися перед тренуванням.  Також якщо повисіти на турніку, то це сприяє виправленню постави як у дітей, так і у дорослих. При виконанні вису важливо розслабити всі м’язи спини і плечей, тоді і хребет розслаблюється і витягується.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Подивіться також
Close
Back to top button