НОВИНИРезультати

10 фактів про Чемпіонат України з бодібілдингу UBPF 2015

Ювілейні п’яті змагання з культуризму, які у Києві провела Федерація UBPF виявилися, мабуть, найбільш вдалими за весь час проведення турнірів. Велике експо, сотні культуристів, дружня атмосфера та справжня боротьба на сцені не залишили байдужими шанувальників залізного спорту.

ubpf-1

1. Стиль

Не потрібно бути експертом, щоб побачити, яку роботу зробили організатори для брендингу цього заходу. Стилізовані афіші, сцена, поліграфія тощо – все зроблено бездоганно і за правилами. Чому це важливо? Поняття федерація для більшості людей абстрактне. А брендування  – це обличчя заходу, і те, як його будуть сприймати та ідентифіковувати інші. Власне, у всьому навколо відчувався стиль та продуманість до дрібниць.

2. Порядок під час змагань

Найбільший страх фотографів та операторів під час змагань з бодібілдингу – натовпи рідних і друзів під сценою, які намагаються сфотографувати будь-якою ціною свого спортсмена. Ще не так давно такі фан-клуби були традиційними під час змагань UBPF. На щастя, ситуація змінилася кардинально: сцена прекрасно проглядалася, а секюріті ретельно пильнували, щоб глядачі не виходили за дозволене ознакування. Це «плюс».

ubpf-2

3. Простір поза сценою

Спортсмени мали достатньо місця для гримування. Для цього їм виділили окремий поверх та коридор. З боку виглядало так, що місця усім було цілком достатньо. Одна з новацій – цього року бодібілдери мали використовувати грим, який не вимазується (після того, як навесні деякі спортсмени ним зіпсували приміщення БК КПІ). Зручна гримерка і відсутність великих черг до неї створили додатковий психологічний комфорт. Адже зазвичай найбільші труднощі на таких змаганнях виникають через відсутність додаткового місця за кулісами для приготування до виступів.

4. Судді при учасниках

Цього року суддів при учасниках було помітно більше, та вони були оснащені раціями: це стало, очевидно, результатом боротьби із зникаючими бодібілдерами – які раніше досить часто добігали на сцену вже під час позування, або ж усі на них чекали. Атлети, яких не можуть знайти під час змагань, є результатом досить лояльного ставлення UBPF до дисципліни атлетів. Проте, незважаючи на задіяні ресурси, на цьому чемпіонаті, функціонери все ж мали деякі проблеми із пошуком бодібілдерів. Одного культуриста із Донеччини, нажаль, так і не дочекалися: він пропустив свій турнір.

ubpf-3

5. Відчуття часу

Через велику кількість учасників та високу конкуренцію у категоріях, суддівство та визначення фіналістів забирає все більше часу. Цього чемпіонату деякі категорії були настільки заповнені, що були влаштовані чвертьфінали. Через це півфінали затягнулися на дві години і почалися лише о шостій, попри анонсовані 16:00! В результаті змагання тривали майже 12 (!) годин. Досиділи до кінця лише найбільші фанати цього спорту, яких до початку абсолютної категорії залишилося менше третини. Тож, функціонерам вже слід замислюватись над проведенням турнірів у два дні.

6. Увага аудиторії

Підготовка до змагань супроводжувалася масштабною рекламною кампанією у Києві. В столиці висіли бігборди, показувалась відео-реклама у терміналах тощо. Тож глядацький зал БК КПІ був вщент заповнений, чого іноді не буває на змаганнях інших федерацій. Квитки можна було купити як в інтернеті, на офіційному сайті, так і при вході. Цікаво, що організатори облаштували спеціальний монітор, який показував вільні місця.

ubpf-4

7. Подарунки для атлетів

Цього разу спортсмени отримали дуже велику кількість подарунків. Можна навіть сказати, що рекордну. Традиційно навіть ті, хто не потрапив у фінал повіз додому медаль та диплом за участь. Переможці ж категорій були винагородженні чималою кількістю цінних призів від партнерів. Здавалося, що спонсори-продавці спортивного харчування навипередки намагалися дати переможцям побільше своєї продукції. До пакетів з добавками додалися, наприклад, сертифікати у ресторан та грошові призи. Найбільшу нагороду отримав абсолютний чемпіон – 16 тис грн.!

8. Обличчя федерації

5-й ювілейний Чемпіонат України UBPF зібрав чи не увесь цвіт федерації: Микола Карпук (абсолютний чемпіон), Роман Гаврищук та Сергій Бабчук. Вони ще зійшлися у запеклій боротьбі у абсолютній категорії. Також можна було побачити і нові обличчя. Скажімо, Володимира Горго, який раніше виступав у IFBB. Крім того, помітно виріс загальний рівень учасників: усі спортсмени виглядали конкурентно та достойно.

ubpf-5

9. На добру згадку

На цих змаганнях організатори зробили те, чого конче не вистачає іншим федераціям. Під час турніру працювали фотографи від федерації. Окрім того, відбувалася відео зйомка змагань (при чому на 5 камер!). Якісні фото оперативно виклали на ресурсах федерації відразу на другий день. Не забарилося і відео. Нарізки з виступів категорій та промо-ролики були в інтернеті за лічені години. Очевидно, що як і спортсмени, так і шанувальники залізного спорту не могли не оцінити таку оперативність та якість продукту.

До цього слід додати миттєві результати змагання та аналіз турніру, які протягом доби були викладені на сайті UBPF. Тож щодо виконаної промо-роботи ставимо організатором найвищу оцінку: таке за п’ять років роботи нашого ресурсу ми бачимо вперше! А це не може не тішити. Сподіваємося, що інші спортивні федерації візьмуть це за приклад популяризації спорту.

10. Фото звіт турніру

На змаганнях побувала також команда KULTURIZM.INFO. Понад 700 фото з Чемпіонату України з бодібілдингу UBPF 2015 можна знайти за ЦИМ посиланням.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button