НОВИНИ

10 помилок у присіданнях зі штангою

Присідання зі штангою – базова вправа у силовому спорті. Вона не лише одна з найбільш ефективних, а й травматичних. Якщо дотримуватися правильної техніки, то все буде добре. А ось яких помилок не варто робити, щоб правильно присідати та отримати максимум результату.

prusidanja

1. Положення грифу та хват

На трапеції гриф не повинен лежати занадто високо. Штанга повинна лежати над задніми пучками дельтовидних м’язів, на середині трапеції. Щодо хвату, то надто широка постановка рук позбавляє контролю над штангою. Якщо ж взятися занадто вузько, то зайву напругу матимуть лікті.

2. Розташування ніг

Стопи повинні стояти лише трохи ширше плечей. Щоправда, тут можливі  індивідуальні особливості. Загалом чим ширша стійка, тим більше повинні бути розгорнуті в сторони пальці ніг.

3. Нахил вперед

Часто тіло під час присідання відхиляється вперед і це погано. Так стається коли недостатня сила м’язів нижньої частини спини або неправильне саме виконання вправи. Тримайте спину рівною!

4. Зайві кроки.

Не варто відходити від стійок надто далеко. Адже чимало енергії доведеться витратити на непотрібні кроки. А тим більше, якщо це присідання із рекордною вагою чи близькою до свого максимуму. Відступайте від стійок на таку відстань, щоб не зачепити їх штангою.

5. Присідаємо не поспішаючи

Надто швидке опускання – це найбільш полишена помилка новачків. Особливо тих, яким не вистачає сил на підйом важкої штанги. Такі індивідууми думають, що ривком з нижнього положення зможуть за інерцією проскочити критичну точку підйому.

6. Дивимося перед собою

Надмірний підйом голови є не найкращим способом виконувати цю вправу. Дивіться прямо вперед і  просто стежте за тим, щоб площина вашої щелепи була паралельна підлозі під час руху. Це покращить біомеханіку.

7. Контролюємо коліна

Не давайте колінам шансу хитатися під час присідання. Працювати повинні тільки стегна. Ключовий момент техніки: рух починається згином в тазостегнових суглобах, до згину колін. Стегна відходять назад, завантажуючи п’яти.

8. Зведені коліна

Зводити коліна у фазі підйому – це паскудство. А стається таке внаслідок дисбалансу сил. Покаятися можна лише зосередженням всієї уваги на правильній техніці присідання. І зміцнюйте свої слабкі групи м’язів.

9. Присів і не встав

Хотів показати, який ти силач: наклав безліч тягарів, присів і не встав. Не варто перебільшувати своїх можливості. Якщо недостатньо сил для підйому, то краще не ставити у цей день рекорди. Поступово день за днем

10. Чим глибше – тим краще

Ой, це як у сексі =) Недостатньо глибоке присідання – це погане присідання. Бодібілдери знають, що добрий той присяд, коли  стегна паралельні підлозі. Недостатньо глибокі присідання можуть позначитися на ефективність ваших тренувань.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button