НОВИНИХарчування

Кавуни сприяють виведенню молочної кислоти з м’язів, – вчені

Кавуни не лише мають корисні провітаміни та антиоксиданти, а й можуть покращити показники спортсменів.  До такого висновку дійшли вчені Технічного університету Картахени.

Кавуни сприяють виведенню молочної кислоти з м’язів, – вчені

Іспанські науковці з’ясували, що хімічна сполука , яка є у кавуні, сприяє висновку молочної кислоти з тканин тіла. Накопичуючись, молочна кислота ускладнює скорочення м’язів, нервову провідність і вироблення енергії. Відтак вживання кавунів допомагає спортсменам ефективніше тренуватися і швидше відновлюватися, бо у цих ягодах  є амінокислота L- цитрулін.

L- цитрулін пов’язаний з оксидом азоту , який розширює кровоносні судини, й кавуни знижують тиск, ризик інсульту та інфаркту, – кажуть науковці.

Для цього провели спеціальний експеримент. Так, за годину до тренування піддослідним давали натуральний кавуновий сік , сік з доданою амінокислотою або плацебо. В результаті обидва типи соку допомагали скоротити час відновлення серця і зменшити болі в м’язах. При цьому натуральний сік краще засвоювався.

Сік кавуна сприяє кращому синтезу оксиду азоту і активував перенесення глюкози в скелетних м’язах.

На думку фахівців, кавуновий сік цілком може замінити засоби, що зменшують м’язову втому, що скорочують ризик хвороб судин, серця і знімають стрес, викликаний надмірними фізичними навантаженнями.

Роман Лавринюк, www.kulturizm.info

 

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button