НОВИНИ

Безсоння чоловіків – сімейна проблема? Або: на якому боці краще спати

Безсоння чоловіків – сімейна проблема? Або: на якому боці краще спатиЯкщо хтось із родичів страждає від безсоння, значить, у людини ризик розвитку цього ж відхилення підвищено на 37%, встановила група вчених під керівництвом доктора Чарльза М. Моріна зі школи психології при Університеті Лаваль.

Дослідники експериментували з 3 485 особами. Учасників дослідження запитували  наскільки добре сплять вони і їхні найближчі родичі. Далі протягом наступного року респонденти три рази заповнювали запитальник, що стосується тих самих питань.

Отримані дані показали: 40% осіб мали в родині, принаймні, одну людину, яка страждає безсонням. З них у 76% це був один родич, у 21% – двоє, а у 3% респондентів – троє родичів.

Виходило, що ризик розвитку безсоння збільшувався в співвідношенні з ростом числа родичів, що мали таку проблему (при одному родича – на 37%, при двох – на 250%, при трьох – на 314%). Вчені наразі не знають, чи пов’язаний цей механізм з фізіологічним процесом, що заважає спати, або ж вся справа в схильності до тривожності.

Тиждень недосипання зменшує рівень тестостерону на 15%

Крім того, вчені запевняють – саме на спині спиться найкраще. Така дозволяє запобігти появі болів в шиї і спині, знижує кислотний рефлюкс і зменшує зморшки. Наступною по зручності йде положення тіла на боці. Так такоє можна захистити себе від болю в спині. Лікарі радять підкладати подушку під коліна, щоб розвантажити поперековий відділ. А вагітним жінкам радять спати на лівому боці. У даному положенні кров нормально надходить до плоду. Правда, тоді страждають плечі і шия.

А от найгірше спати на животі. Крім зморшок, так можна легко отримати травму шиї і спини, адже хребет не розпрямляється, спина і суглоби не відпочивають, нерви перетискаються.

Роман Лаврик, www.kulturizm.info

_________________

читайте також:

Ексклюзив. М’язеве виснаження. Втома у роботі м’язів у бодібілдингу

Скільки води пити під час тренувань в тренажерному залі: поради бодібілдерів

Чим кориснмй глютамін у бодібілдингу. Як їсти глютамін впливає на м’язи культуристів

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button