НОВИНИСвітові

Бодибілдер В’ячеслав Пантелеев: планую виступати у «важких» категоріях

В’ячеслав Пантелеев – 19-річний кремезний виступаючий бодібілдер. Хлопець родом з Білорусі, живе у Гомелі. Виступати на змаганнях почав ще зовсім юнаком, а завдяки прекрасній формі став відомим культуристом-юніором вже далеко за межами своєї батьківщини.

KULTURIZM.INFO вирішив дізнатися більше про В’ячеслава – техніка будівельника дорожніх робіт за фахом і культуриста за покликанням.

Vyacheslav_Panteleev 1

В’ячеслав, з чого почалася твоя спортивна кар’єра?

Мій прихід у залізний спорт був дуже сумбурний. Насправді, я пішов в зал побившись об заклад. Це було у 13-ть років. З товаришем якось сиділи на спортивному майданчику і побачили як кремезний хлопець зайшов у зал поруч. Тоді подумали, а чому на його місці не можемо бути ми. Так ми й записалися на тренування. Але за місяць мій товариш відмовився займатися та й наші дороги розійшлися. З того часу займаюся бодібілдингом вже сім років і, здається, це у мене виходить не погано.

Vyacheslav_Panteleev 9

Пам’ятаєш свій перший виступ?

Звісно! Таке забути просто неможливо! Цей перший, яскравий досвід був у 2012-му році. Тоді на Чемпіонаті Білорусі я посів перше місце у категорії «юнаки». Мені тоді було лише 16-ть років. До речі, 16-ть мені виповнилося перед самими змаганнями, а іншим суперникам було вже по 18-ть. Для мене це була дуже достойна перемога.

Щоб оцінити твій прогрес давай порівняємо: скільки ти наростив м’язів з початку тренувань?

Коректно оцінити ту вагу не можна. Адже я почав тренуватися школярем, а  зараз мені майже 20-ть. Тому треба враховувати, що приріст м’язової маси відбувся не лише завдяки спорту, а й завдяки фізіологічним процесам росту у підлітковому віці. Але у 12-ть років я важив 52 кг, а на піку міжсезоння – 101,5 кг.

Vyacheslav_Panteleev 3

А звідки у 16-ть років взагалі виникла думка почати виступати? Хто тебе надихнув?

Так, це був мій тренер. Взагалі, в той час, коли я прийшов вперше в зал, я був доволі повним хлопцем з щічками і животиком. Попри зайву вагу, тренер побачив, що я генетично підходжу для бодібілдингу, побачив мої перші результати, повірив у мене і каже: «Слава, треба готуватися!».

Я погодився, але до кінця не вірив, що щось вийде, хоча на 100% викладався за всіма параметрами і виконував всі рекомендації тренера. І лише після того, як отримав омріяну медаль, вже коли спустився зі сцени і зайшов за куліси,  мене як блискавкою пройняло: «Боже, я ж можу чогось добитися в цьому спорті!».

З того часу почав все завзятіше читати літературу,  заглиблювався у нюанси і мені ставало все цікавіше та цікавіше. Змінив одного тренера на іншого, який мав більше досвіду. Всю інформацію поглинав як губка. Тож тепер я є тим, ким є.

Vyacheslav_Panteleev 6

Відчуваєш себе популярним юніором?

На можу такого сказати, що я чимось популярний чи маю багато шанувальників у соцмережах, на відміну від інших спортсменів. Намагаюся до цього ставитися спокійно, бо якщо почати «ловити зірки з неба», то припину прогресувати. Незважаючи на свої титули, потрібно працювати і досягати інших висот.

До речі, як у Білорусі ставляться до бодібілдингу? Багато відчуваєш на собі скептичних поглядів?

У нас до цього спорту ставляться адекватно та толерантно. Принаймні у свою сторону негативних поглядів я не помічав. Ба більше, багато хто підтримує і намагається бути схожим на мене. А я чим можу, тим їм помагаю.

Vyacheslav_Panteleev 2

Наскільки взагалі розвинута фітнес індустрія в Білорусі? Маю на увазі інфраструктуру, бренди добавок, виставки…

Останнім часом спостерігаю пожвавлення. Різні бренди пропонують спортсменам контракти, відкривається багато тренажерних залів. Тільки у моєму місті тільки за минулий рік відкрили п’ять фітнес-центрів. А це не погана динаміка для міста у 700 000 мешканців. Гадаю, за п’ять років у нас буде доволі високий рівень спортсменів.

За весь час поки виступаю, бачу що спортсмени все більші, жорсткіші, соковитіші. Це свідчить про те, що грамотність підведення форми до змагань і рівень знань підвищується. Це багато про що говорить.

Vyacheslav_Panteleev 7

Як оцінюєш свою форму зараз?

Моя сильна сторона – пропорції. А от працювати треба більше над шириною спини, бо вона дуже потрібна у «важких категоріях», у які хочу потрапити в майбутньому. Щоб добре себе зарекомендувати серед важковаговиків, зокрема, треба велику, масивну, широку спину. На щастя, генетика дозволяє над собою працювати у тому руслі, якому хочеться. Поки що такі прогалини у м’язах, які відстають, я успішно виправляю.

Vyacheslav_Panteleev 8

У твоєму житті, мабуть, крім культуризму є ще й інші захоплення?

Дуже люблю музику. Багато чого переслухав, смаки з часом змінюються. Якщо раніше любив рок, то тепер отримую величезне естетичне задоволення від класики.

А ще я добре малюю. Раніше малював все, що завгодно, а зараз трошки відійшов від живопису до каліграфії, шрифтів та дизайнерські малюнки. Це те, чим цікавлюся у вільний від тренувань час.

Розмовляв Андрій Бурда, KULTURIZM.INFO

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button