БлогНОВИНИ

Чоловіки вмирають раніше за жінок через куріння

Чоловіки вмирають раніше за жінок через курінняКуріння – основна причина, через яку чоловіки в Європі в середньому вмирають раніше за жінок, показало дослідження Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Дослідницька робота, опублікована в журналі Tobacco Control, заснована на аналізі статистичних даних по смертності населення країн Європи.

У більшості країн різниця між жіночою та чоловічою смертністю на 60% зумовлена захворюваннями, пов’язаними з курінням.

Так, у Британії тривалість життя у жінок на чотири роки вища, ніж у чоловіків, хоча в останні роки цей розрив почав зменшуватися.

Алкоголь займає друге місце серед причин гендерних відмінностей у смертності: його вплив виявляється вирішальним у 20% випадків.

Раніше експерти вважали, що істотна різниця в показниках смертності серед чоловіків і жінок пов’язана з фізіологічними відмінностями і з тим, що жінки більш охоче звертаються за медичною допомогою, передає ВВС.

Серед 30 європейських країн мінімальні відмінності між чоловічою та жіночою смертністю спостерігаються в Ісландії і Британії, де щороку помирає на 200 чоловіків більше, ніж жінок (у розрахунку на 100 тисяч населення).

Близько 60% передчасних смертей британців обумовлена раком легенів і серцево-судинними захворюваннями, причиною яких часто є куріння.

Найістотніший розрив – в Литві та Україні: там цей показник становить 800 осіб на рік.

«Ця наукова робота говорить про те, що співвідношення статей ґрунтується не тільки на фізіологічних відмінностях, а й на соціальних, – зазначив доктор Джері Маккарті, який очолює дослідницьку групу. – У більшості випадків вони пов’язані з тютюнокурінням».

Вчені відзначають, що в цілому кількість курців почала знижуватися, проте визнають, що останнім часом спостерігається зростаюча схильність до алкоголю і сигарет серед молодих жінок.

«Необхідно заборонити виставляння тютюнових виробів на вітринах магазинів, – запевняє представник благодійної організації British Heart Foundation Наташа Стюарт. – Це теж різновид реклами, яка схиляє молодь до вживання тютюну».

zik.com.ua

___________________

читайте також:

Жінки використовують чоловіків. Доведено

Романтичні пісні роблять жінок доступнішими

В Україні 68% хлопців вживають алкоголь

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button