БлогНОВИНИ

Чим більше в чоловіка грошей – тим менше у нього щастя?

Чим більше в чоловіка грошей – тим менше у нього щастя?Результати американських соціологів в 2005-2006 роках, які відображають різноманітність культурних, економічних і політичних реалій різних куточків земної кулі. І виявили, що задоволеність життям зазвичай зростає із збільшенням доходу, але це не обов’язково означає позитивні емоції.

Респондентів просили оцінити за десятибальною шкалою ступінь задоволеності основних потреб у їжі, житлі, зручності, а також психологічних потреб. Крім того, вони повинні були відповісти на питання про позитивні і негативні емоції, які вони відчували в попередній день, про те, чи відчувають вони повагу з боку оточуючих, чи можуть покластися на друзів і родину в надзвичайній ситуації і наскільки вони вільні вибирати види повсякденної діяльності.

Як і в попередніх дослідженнях, встановлено, що задоволеність життям зростає в міру збільшення особистого й національного доходу. Але позитивні емоції, які зростають у міру збільшення доходів досить незначно, більш тісно пов’язані з іншими факторами, такими як повага з боку оточуючих, свобода, соціальна підтримка і добре виконана робота.

Керівник дослідження Ед Дінер, почесний професор психології Університету Іллінойсу зазначив, що різницю між задоволеністю життям і позитивними емоціями було встановлено вперше.

Але слушні коментарі на форумах – це задоволення від матеріальних статків триває не надто довго, але й коли їсиш одну гречку чи вермішель теж від такого життя не отримуєш задоволення.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button