НОВИНИХарчування

Ігри з їжею можуть призвести до ожиріння, – дослідження

Ігри з їжею можуть призвести до ожиріння, – дослідженняДуже часто, люди замість того, щоб робити те, що їм не до вподоби, аби згаяти час їдять. Для прикладу: студенти під час сесії. Італійські вчені тим часом заявляють, що прийом їжі заради задоволення збуджує мозкові центри винагороди, що може стимулювати переїдання і, як наслідок, призводити до ожиріння.

Результати свого дослідження італійські вчені презентували днями у журнаіу The Endocrine Society’s Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism (JCEM).

“Гедонический голод характеризується бажанням є для задоволення, щоб насолодитися смаком, а не для того, щоб більшою мірою задовольнити енергетичні потреби організму”, – говорить доктор медичних наук, співробітник Неапольського університету SUN і керівник дослідження Палмьєрі Монтелеоне.

“Наприклад, поїдання шматочка торта навіть після ситної їжі, це споживання, продиктоване задоволенням, а не дефіцитом енергії. Фізіологічний процес, що лежить в основі гедоністичного прийому їжі повністю не вивчений, але очевидно, що в нього залучені такі ендогенні субстанції, що регулюють механізм винагороди, як гормон грелін (гормон голоду) і такі хімічні складові, як 2-арахідоноілгліцерол (ендоканнабіоід, 2-AG) “- пояснив фахівець.

поїдання шматочка торта навіть після ситної їжі, це споживання, продиктоване задоволенням, а не дефіцитом енергії

У ході дослідження вчені оцінювали вісьмох ситих і здорових дорослих у віці 21 року, пропонуючи кожному його улюблену страву, а потім менш приємну їду з порівнянним рівнем калорій і харчової цінності. Періодично дослідники заміряли рівні 2-AG і греліну. Рівень обох в плазмі крові зростав в ході трапези для задоволення і не змінювався при поглинанні їжі, не волає особливої ​​любові піддослідних. Це зростання гормонів передбачає активацію системи винагороди (задоволення) в головному мозку, яка передає сигнали тіла, скільки має бути з’їдено для заповнення дефіциту енергії.

“Гедоністичний голод може серйозно стимулювати переїдання в світі, де все” смакоту “легко доступні, і викликати сплеск ожиріння”, – відзначає Монтелеоне.

На його думку, розуміння фізіологічних механізмів такого харчового поведінки може пролити світло на епідемію ожиріння в світі. Подальші дослідження феномена гедоністичного голоду повинні проводитися за участю пацієнтів, що страждають зайвою вагою або іншими розладами харчової поведінки, вважає учений.

За матеріалами eurolab.ua

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button