НОВИНИ

Коли болить, то болить усе, – вчені про фізичний і душевний біль

Тебе залишила дівчина? А в залі розтягнув м’яз? Болить? Та звісно, болить і на душі, і тіло. Ворогу стану такого не побажаєш, коли плаче тіло і душа. Коли болить, то болить усе, – вчені про фізичний і душевний більВажкість такого болю довели вже і вчені, які запевняють ,що фізична і біль душевна мають багато спільного.

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США).проаналізували стан головного мозку при “розбитому серці” і при фізичному болю. Науковці в ході експерименту виявили дивні збіги в картині його роботи в обох випадках.

Давайте подвимося детальніше. Вчені кажуть, що фізичний біль можна розділити на дві складові: сенсорне сприйняття (власне біль) і емоційне забарвлення, коли мозок вирішує, наскільки неприємні ці відчуття. Саме емоційний компонент і виявляє схожість з болем душевним.

Почуття, які ми відчуваємо, що порізався ножем, і відчуття душевних страждань генеруються одними зонами мозку. Більш того, якщо розрив з дівчиною був дуже неприємний, то, уявіть собі,  мозок може підключити навіть ті ділянки, які відповідають за сенсорне сприйняття болю.

Тобто ви дійсно відчуєте біль, і це буде цілком реальне відчуття.

Вчені: жінки, які займаючись фітнесом схудли, цікавлять чоловіків більше за інших

Ученим також вдалося, з’ясувалося, що анальгетики можуть послаблювати не тільки фізичну, а й душевний біль. Проводився ігровий експеримент, в якому людина повинна була вступити у взаємодію з іншими віртуальними гравцями. Якщо йому відмовляли у співпраці, це створювало певний психологічний дискомфорт. Але якщо гравцеві перед цим давали анальгетик тайленол, він переживав куди менше. Плацебо при цьому ніякого полегшує ефекту не давало.

За словами вчених, душевний біль має і свої позитив, бо ми вчимося на своїх помилках і пізніше намагаємося не робити помилок.

Роман Лавринюк, www.kulturizm.info

_______________________

читайте також:

Вчені: чоловіки ретельніше стежать за емоціями інших чоловіків, аніж жінок

Впав гриф на ногу? Смійся! Хімія допоможе, запевняють вчені

На роботі чоловіки більш радіють життю, ніж жінки

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button