Інтерв'юНОВИНИУкраїни

Олексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для мене

Олексій Мельник – один з найбільш титулованих культуристів Львівщини, який за останній рік показав хороші результати на змаганнях з бодібілдингу, посівши призові місця на Кубках та Чемпіонатах України.

Олексій вже кілька років виступає на змаганнях за версією IFBB. Родом із Прикарпаття, Олексій завершує навчання у Львові у Лісотехнічному університеті. Поєднуючи навчання та тренування, працює тренером у тренажерному залі. А найближчим часом ми побачимо його на Чемпіонатах України. В літній період міжсезоння www.kulturizm.info навідався до Олексія Мельника в гості, щоб познайомити вас із цим атлетом ближче.

До занять фізкультурою мене змалку привчав батько. Ще малим я захоплювався досягненнями Арнольда Шварценегера і такими видами спорту, які роблять чоловіків сильними і красивими.

В мене є сусід, який колись займався важкою атлетико. У нього була штанга  і я з братом час від часу до нього приходив тренуватися. Тобто вже з малку в мене були уявлення про базові речі у силових видах спорту.

Олексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для менеОлексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для мене

Коли поступив в університет, то хотів у вільний час займатися спортом. І почав тренуватися. Тоді я важив 60 кг при своєму рості 166 см! Тим не менше відразу вижав 80 кг на два рази. Тоді в залі хлопці дивувалися, що такий худий новачок стільки жме. Там мене зацікавили пауерлфітингом і вже через рік виступив на перших змаганнях. Так я займався пауерлфітингом чотири роки і став майстром спорту.

Спочатку, коли тільки почав тренуватися, мене цікавили виключно силові показники, а вже потім з’явилося бажання виступати і перемагати. Мені це подобалося.

Коли я став майстром спорту з пауерліфтингу, то на цей час я вже добився тих силових показників, які мене цікавили. Надалі залишатися у цьому спорті стало небезпечно для мого здоров’я.  Скажімо, на тренуванні я присідав 320 кг при власній вазі 77 кг! Тому я вдячний Богові, що все обійшлося без травм.

Олексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для менеОлексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для мене

У 2011-му вирішив виступити на весняних змаганнях з бодібілдингу. І хоча займаючись пауерліфтингом я не знав що таке дієти і сушка, тим не менше мене називали «рельєфним пауерліфтером». Тоді на Кубку Львівської області IFBB я посів четверте місце з десяти.

Після цих змагань почав переходити на повністю бодибілдерську систему тренувань. Це був дуже важкий крок, свого роду перелом, який тривав впродовж трьох місяців.

В період міжсезоння я тренуюся в середньому 3-4 рази на тиждень по 2-3 групи м’язів на день за одне тренування. В основному тренування спрямовані на нарощування м’язової маси, тобто по 6-10 повторів у одному підході. Зовсім інша методика під час підготовки до змагань. За три місяці до виступу тренуюся щодня. Лише один день – у неділю я відпочиваю.

Олексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для менеОлексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для мене

Харчуюсь виключно швидкими вуглеводами. Вуглеводи споживаю у першій половині дня, також трошки жирів включаю у раціон  і впродовж дня їм велику кількість білків. А чим ближче до змагань, то з кожним днем дієта стає все жорсткішою, і за три тижні до змагань харчуюсь виключно одним білком.

Харчуюся 4-5 разів на день. До основної їжі я включаю додатково спортивне харчування і стараюся виокремлювати сніданок, обід і вечерю. Вони в мене різні за складом і за кількістю. Скажімо, на вечерю я стараюся не перевантажувати себе їжею.

Змагання для мене завжди були і є стимулом для занять у залі. Просто тренуватися без мети – це не для мене. А коли є ціль виступити і зробити це добре, то це зовсім інші відчуття. Тим більше, коли намагаєшся по максимуму використати свій ресурс і надихнутись цими змаганнями та підготовкою до них. І коли ти виходиш на сцену, а тобі аплодують – це ейфорія, ти задоволений тим, що праця не пройшла даремно. Мені це приносить щастя і радість. Хоча, коли я виступав перший раз, то було трохи страшно.

Олексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для менеОлексій Мельник: Просто тренуватися без мети – це не для мене

Після кожних змагань я бачу над чим ще треба працювати, тверезо і об’єктивно оцінюю себе і над цим працюю. Сам складаю собі програму, дієту і визначаю період який мені необхідний для підготовки. Відчуваючи себе я вже знаю скільки і чого мені треба.

Формою весни 2012-ого я не до кінця задоволений. У мене була достатня маса, але погано просушився: кілька разів я «зривався». В мене на цих змаганнях не було якогось ентузіазму до сушки: сподівався на останній тиждень, але не сталося чуда. Відтак зрив дієти дався в знаки.

Підготував Антон Павленко, www.kulturizm.info

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button