НОВИНИТренінг

Що для мене значать ці три слова: бодібілдинг, культуризм, атлетизм?

Що для мене значать ці три слова: бодібілдинг, культуризм, атлетизм?АвторСергій Дроздов. 1976 року народження. м. Київ. Чинний тренер і спортсмен. Чемпіон та неодноразовий призер Кубків України з класичного бодибілдингу. Майстер спорту України з бодібілдингу. Персональний тренер з бодібілдингу та фітнесу (стаж тренерської роботи понад 10 років). Спортивно тренувальний стаж 28 років. Одружений, виховую сина.

Бодібілдінг безсумнівно асоціюється з важкою фізичною працею, ріками пролитої поту і т. п.

Сучасний ББ. Наших днів це ще й індустрія. Це фітнес індустрія, в основі якої стояли такі корифеї як: брати Бен і Джо Вайдереи, Джо Голд та ін Саме вони були «піонерами» того бодібілдингу який в одних людей викликає неприхований захват, а в інших скептицизм, негатив і пафос.

Останніх хочеться подякувати особливо. За зміцнення мотивації «перших». Але як не порадоксально, але слово ББ. Асоціюється в нашій свідомості не з родоначальниками братами Вайдерів, а з великим атлетом всіх часів і народів А.Шварценеггером, які зробили величезний внесок у розвиток цього спорту. Безумовно, історія розвитку спорту була б неповною без таких імен як: Хейни, Доріан Ятс, Ронні Колеман, Кай Грін, Філ Хіт. Кожен з них вніс свою лепту в розвиток бодібілдингу. Але лише один атлет є його живим уособленням, і цілком заслужено, оскільки його шлях до «олімпу» був самим тернистим – це шлях А.Шварценеггер.

Що для мене значать ці три слова: бодібілдинг, культуризм, атлетизм?

ББ великий вид спорту. Який як ніхто інший загартовує волю і характер. В якому яскраво виявляються індивідуальні вольові якості спортсмена. Оскільки досягнення результату багато в чому залежить від його терпіння і самодисципліни. Швидше це – спосіб життя. Того життя, в якій є місце не тільки «залізу» але в якій все побудовано і підпорядковане режиму тренувань, харчуванню і відновлення. Як будь-яка справа, в якій хочеш досягти успіху, необхідний серйозний підхід. І ББ тут займає перше місце серед інших видів спорту. Все з тієї ж причини – це спосіб життя! По-іншому не буває!

ББ – це найпотужніший двигун розвитку особистості, адже робота над собою – найважча. Але та людина яка зуміє змінити себе, здатний і змінити світ.

Атлетизм, а точніше російсько мовний варіант ББ. є продуктом вітчизняного виробництва. Але це анітрохи не применшує його достоїнств. Досить пригадати імена великих російських атлетів: Гаккеншмидт, Крилов, Луріх, Чеховській, Засс та українець Піддубний.

Що для мене значать ці три слова: бодібілдинг, культуризм, атлетизм?

Так, в ті часи «вміли будувати». І послідовники тієї старої школи і в наші часи справлялися з поставленим завданням «на відмінно», не дивлячись на всі заборони радянської влади. “Піднімали” в буквальному сенсі були «першовідкривачами» цього спорту в республіках тодішнього СРСР: Ю.Власов, В.Дубінін, Н.Ясіновскій, Н. Тарасевич, В. Беспаленко А. Вишневський.

Культуризм я особисто вважаю найбільш підходящим і відповідною назвою для нашого «Залізного Спорту». Тому що корінь і основа слова-культура. А без культури душі, і без гармонії тіла і душі, побудувати храм тіла неможливо. Моє тіло – мій храм! Говорячи словами класика!

Що для мене значать ці три слова: бодібілдинг, культуризм, атлетизм?

Себе я теж вважаю «культуристом», оскільки в цьому слові для мене першорядні поняття такі як: виховання духу і самодисципліна. А так само не варто забувати історичні корені цієї назви і вплив таких античних культур часів Др.Греціі і Др.Ріма, де краса людського тіла була зведена в культ. Імена атлетів прирівнювалися до імен богів. А зображення самих атлетів увічнювати на гравюрах і амфорах. Тим самим прославляючи їх славні досягнення і перемоги.

Пам’ять про яких дійшла і до наших днів. Подвиги Геракла і Ахіллеса, Древньої Спарти, Мілона Кротонського та ін Справжній атлет повинен бути розвинений різносторонньо як фізично, так і духовно. Тим більше не маючи знань про сутність предмета, досягти досконалості неможливо. З цього приводу у свій час дуже добре сказав великий італійський скульптор і художник Мікеланджело Буанаротті «Досконалість – складається з дрібниць. А досконалість вже не дрібниця! »

І на закінчення хотілося б сказати, що який би з трьох варіантів назви ви не вибрали – всі вони чудові і ведуть до єдності і гармонії душі і тіла! Якщо досягнуте, не використовується у зло. Ви на правильному шляху, слідуйте їм до кінця. І ви не розчаруєтеся!

Автор: Сергій Дроздов (на фото) для www.kulturizm.info

Пов’язані статті

2 Comments

  1. Сергей, вы все верно написали. Это восприятие времени людьми которые росли в этой атмосфере. Мои наилучшие поздравления, хорошо, что есть люди для которых это важно и пишут об этом … спасибо

Залишити відповідь

Back to top button