НОВИНИ

Спортзал не дружина, але обирати треба

Спортзал не дружина, але обирати требаПляжний сезон показав: хто цілий рік собою займався, а хто наїдався і відсипався. Роздягнувшись на пляжах багато хто з нас побачив всі недоліки свого тіла – в одних за минулу зиму виріс живіт, інші ж незадоволені своїми надто невеликими пропорціями. Саме бажання зробити себе кращим, традиційно з кінцем літа і початком осені, приводить новачків у тренажерні зали. Сьогодні ми допоможемо з вибором спортивного залу тим, хто планує вперше перетупити поріг «качалки».

Кожному, хто планує серйозно тренуватися слід знати, що є, умовно кажучи, два типи залів: дорогі елітні фітнес центри і звичайні, в основному, ще радянські спортзали. Вибирати між ними доведеться так чи інакше, адже ваша присутність в них залежить від сили гаманця.

Зал по-сусідству

«Дуже зручно, якщо тренажерний зал близько біля вашого дому чи роботи. Так ви зможете займатися тоді, коли вам зручно, і навіть у вихідні дні», – радить професійний тренер Віталій Калич тренер. Окрім того, якщо зал у вашому районі і йти до нього кілька хвилин, будете мати менше «відмазок» пропускати тренування. Принаймні виправдовування «не піду тренуватися, бо погана погода і далеко їхати» не пройде, якщо насправді потрібно просто перейти дорогу.

– Перш ніж підбирати собі відповідний тренажерний зал, необхідно для себе чітко зрозуміти: що саме ви хочете від нього очікуєте, як часто і серйозно плануєте тренуватися, й скільки готові за це платити, – зауважує пан Віталій.

Не соромся бути новачком!

Другим важливим фактором на який ми звертаємо увагу є атмосфера в залі і публіка, яка там тренується. В кожному спортзалі є «великі накачані дядьки», які люблять всіх повчати, і на яких негласно багато хто рівняється завдяки результатам, яких вони раніше досягли. Зрештою зал – це місце, де слабинкам не повинно бути місця.

«Найкраще, якщо з вами тренуються люди, які вам ментально близькі, приблизно з вашого оточення, вашого рівня. Адже спортзал, це також місце відпочинку, і це маленькі чоловічі колективи, де люди знайомляться, тренуються і часто згодом товаришують один з одним. Тому перш за все там для вас має бути комфортна атмосфера», – ділиться досвідом бодібілдрер Олег Берлинський. Добре якщо у залі є знайомі чи друзі, які зможуть допомогти чи щось порадити новачкові.

Спортзал не дружина, але обирати требаЧим хата багата

Важливо визначитися, який зал вам потрібен: хочете розкішний фітнес центр, де з вас будуть здувати пилинки, чи традиційна «брутальна качалка». «У розрекламованих фітнес клубах є все: від водички в кулерах і новеньких  рушничків для душу, до десятка секцій – плавання, йога, масажі, єдиноборства тощо», – розповідає пані Олена Михайлик, адміністратор такого закладу.

Натомість у класичних, простіших тренажерних залах головний акцент робиться саме на бодібілдингу і важкій атлетиці. Якщо ваша мета – стати сильнішим і наростити м’язи – вам сюди. Великим плюсом таких тренажерних залів є відносно демократична ціна за тренування.

«Знаряддя праці»

Тренажери, лавки, грифи, тягарі – інвентар на який важливо звертати увагу. «От уявіть, що прийшли в зал, а він для пауерліфтерів. Це значить, що там всюди будуть дуже важкі тягярі, бо там атлети тренуються на силу. Вам як новачку там робити нічого», – радить тренер Віталій Калич. Для початку  знадобляться тягарі вагою від 10-15 кг, гантелі різної ваги.

– Починати тренування треба не поспішаючи, акуратно і обережно. Спочатку треба організм навчити правильно виконувати те, чого він ніколи раніше не робив. Будь-який тренер підтвердить: додавати вагу слід поступово, – ділиться досвідом пан Віталій.

Тим, хто тільки планує розпочати тренування фахівці радять спочатку записатися на кілька пробних тренувань і, так би мовити, перейнятися атмосферою тренажерного залу. Бодібілдер Олег Берлинський також рекомендує приходити на тренування більш-менш підготовленими: «Не полінуйтеся перед першим відвідуванням тренажерного залу отримати хоча б мінімальні знання про те, чим вирішили займатися. Просто погортайте спеціальну літературу чи журнали, або ж перегляньте кілька статей в інтернеті».

Антон Павленко, www.kulturizm.info

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button