НОВИНИ

Тиждень недосипання зменшує рівень тестостерону на 15%

Тиждень недосипання зменшує рівень тестостерону на 15%Недосипання дуже сильно знижує рівень тестостерону у молодих чоловіків. У цьому запевняють фахівці з Медичного центру університету Чикаго (США). Для того, щоб не бути голослівними вони провели експеримент.

В дослідженні взяли участь десять худих, здорових добровольців (середній вік – 24 роки). Їм довелося пройти кілька тестів для виявлення ендокринних і психічних захворювань, а також проблем зі сном.

Перші три очі експерименту хлопці спали по 10 годин. Наступні вісім ночей вони приділяли сну лише по п’ять і менше годин.

В останній з трьох днів з 10-годинним сном і в останній з восьми, в які спати доводилося всього п’ять годин, у випробовуваних кожні 15-30 хвилин брали кров на аналіз.

Керівник дослідження Ів Ван Каутер виявив, що брак сну дуже швидко далася взнаки на рівні тестостерону: всього через тиждень концентрація гормону в крові падала на 10-15%. Якщо врахувати, що з кожним прожитим роком концентрація чоловічого статевого гормону скорочується на 1-2%, то тиждень недосипання зістарила учасників на 10-15 років. Найменший рівень тестостерону реєструвався у піддослідних в період з 14 до 22 годин в дні короткого сну.

Низький вміст тестостерону призводить до негативних наслідків для молодих чоловіків, причому проблеми виникають не тільки з сексуальною поведінкою і репродуктивною функцією: від рівня цього гормону залежать сила людини, його м’язова маса і щільність кісток. Всі випробовувані відзначали погіршення самопочуття, коли концентрація тестостерону падала. І з кожним днем ​​укороченого сну їх настрій і енергійність знижувалися.

Роман Лавринюк, www.kulturizm.info

Пов’язані статті

6 Comments

  1. Интересно! а я вот как-то еще читала, что уровень тестостерона в крови мужчин снижается сразу после рождения у них детей. Иследования проводили в США

  2. Какой раз уже натыкаюсь на интересный пост, спасибо вам.
    Сайт в закладки.

Залишити відповідь

Back to top button