БлогНОВИНИ

У чоловіків мозок найактивніше працює після 60 років

У чоловіків мозок найактивніше працює після 60 років

Найрозумніші чоловіки у віці 60 років. Це якщо вірити американським науковцям, які переконують, що саме у цьому віці настає пік інтелектуальної активності людини

За словами фахівців, у головному мозку збільшується кількість мієліну – речовини, яка змушує сигнал швидше проходити між нейронами. Так от саме за рахунок цього загальна інтелектуальна сила мозку чоловіків підвищується до 3000% в порівнянні з середнім показником.  Фокус в тому, що пік активності виробництва мієліну припадає саме на 60-річний вік і старше.

Таке теорію висунула вчена Барбара Стоуч у своїй книзі «Секретне життя змужнілого мозку». Жінка переконує, що якщо до 50 років між двома півкулями головного мозку існує суворий розподіл функцій, то після 50 років людина може використовувати обидві частини мозку одночасно. Це і дозволяє чоловікам вирішувати значно складніші завдання. Тобто чим старший – тим розумніший.

Але ніхто не заперечував ролі життєвого досвіду дорослих і людей похилого віку для інтелекту людей. Скажімо, старші люди менше схильні до сум’яття через незвичайну або емоційну інформацію, ніж молодь. Є один вчений професор Університету Каліфорнії Діліп Джейст, який заявляє, що “мозок людини, за плечима якого перебуває десятиліття життя, менш імпульсивний та більш раціональний”. На його думку, це й можна назвати мудрістю.

А от раніше вважалося, що до кінця життя людина втрачає до 30% нейронів. Проте в ході останніх досліджень з’ясувалося, що клітини головного мозку не вмирають. А наша неуважність і забудькуватість пов’язана з надмірним накопиченням інформації в оперативній пам’яті людини. Зв’язки між нейронами справді можуть бути відсутніми, але за умови що людина їх ніяк не залучає.

Попри таке оптимістичне дослідження вчених є  і один нюанс, ложка дьогтю в бочці:  учені з Шанхайського інституту нещодавно встановили, що активна мозкова діяльність наближає старіння.

на фото: Branch Warren

________________________

читайте також:

Важка праця робить людей щасливішими?

Чоловічі пахви: голити чи ні?

Учені розгадали секрет розміру чоловічого пеніса

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button