БлогНОВИНИ

В Україні курять чоловіки з початковою освітою та жінки з вищою освітою

В Україні курять чоловіки з початковою освітою та жінки з вищою освітою36% українців курять, 31% – щодня. Це вище середнього показника – 28,6% по Європейському регіону (за даними ВООЗ).

Такі дані оприлюднені в дослідженні Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні. Цікаво, що більш схильні до куріння, у тому числі щоденного, чоловіки з початковою освітою і жінки з вищою освітою.

Причому середній вік початку куріння серед щоденних курців знижується і на сьогоднішній день становить 16 років. Найменше щоденних курців на заході країни (24,6%), найбільше – на сході (34%). 80% щоденних курців – чоловіки. У молодшій віковій групі курців у чотири рази більше, ніж у старшій.

20% українців не відмовляють собі в надмірному вживанні або зловживанні алкоголем. Це явище більш поширене серед чоловіків (80%). Надмірне вживання або зловживання алкоголем починається змолоду (28% у віковій групі 18-29 років) і збільшується з віком, досягаючи пікових значень у віковій групі 40-49 років (26,7%), після чого починає знижуватися (що може свідчити про високу смертність питущих). Найбільше чоловіків, що надмірно вживають або зловживають алкоголем, належать до вікової групи 18-29 років (31,8%), найбільше жінок – до групи 40-49 років (35,8%).

Кожен десятий українець малорухомий (тобто мало ходить пішки, їздить на велосипеді, працює вдома і займається спортом тощо). Найбільше вражають високі показники (11%) малорухомого способу життя у віковій групі 18-29 років. Це, можливо, один з найвищих показників у регіоні (наприклад, у Чехії цей показник становить 3,7%, в Угорщині – 7,1%).

zik.com.ua, фото – Fotolia.com

______________________

читайте також:

Найбільш приємними для жінки є компліменти чоловіків на адресу її губ

У китайського чоловіка виросли жіночі груди 6 розміру

Важка праця робить людей щасливішими?

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button