Важка атлетикаНОВИНИТренінг

Важка атлетика і підлітки 14-16 років. Поради тренеру

Важка атлетика і підлітки 14-16 років. Поради тренеруПри виконанні вправ зі штангою не можна допускати великих навантажень. Розучувати техніку слід із середньою вагою. А вже в міру освоєння вправ і покращення загального фізичного стану спортсмена вага штанги поступово збільшується. Удосконалювати спортивну техніку рекомендується зі снарядом такої ваги, який дозволяє повторювати вправу без помітного викривлення її основних форм рухів і не викликає надмірного напруження м’язів.

Не можна дозволяти підліткам вправлятися зі штангою максимальної ваги – це призводить до травматичних пошкоджень. При невдалому виконанні вправи способом «ножиці» гриф може впасти на стегно. Часте застосування значних обтяжень викликає розтяг променезап’ясткових суглобів і збільшення пахових кілець. Жимові вправи призводять до виникнення хворобливих вогнищ в поперековій частині хребетного стовпа. Жимові тренування у 14-16 років повинні бути спрямовані на удосконалення техніки, а не на розвиток сили м’язів рук і плечового поясу.

Як сильні, так і слабкі подразники не є оптимальними, найбільш вигідними при формуванні умовного рефлексу. Тільки середні навантаження можуть забезпечувати успішне закріплення ефективних форм рухів в структурі вправ і сприяти кращому розвитку спеціальних фізичних якостей, які необхідні при підніманні штанги максимальної ваги.

При атлетичних заняттях з підлітками використовується широке коло допоміжних вправ зі штангою. Вони повинні забезпечувати вдосконалення окремих фаз та елементів в спортивній техніці і розвивати спеціальні якості – швидкість і гнучкість. Для цієї мети корисно використовувати середні навантаження.

Важка атлетика і підлітки 14-16 років. Поради тренеру
Не можна дозволяти підліткам вправлятися зі штангою максимальної ваги - це призводить до травматичних пошкоджень

Від вправ зі штангою сила м’язів помітно зростає, але це не повинно призвести до зміни основної мети занять і стати причиною передчасного збільшення обсягу та підвищення інтенсивності тренувального навантаження.

На заняттях потрібно стежити за кожним юним алетом і не допускати появи у них перевтоми і перенапруження. Підлітки і юнаки, захопившись вправами, переоцінюють свої сили, а при настанні сильної втоми соромляться сказати про це, соромлячись своїх більш витривалих товаришів. Про ступінь втоми можна судити за деякими зовнішніми ознаками: почервоніння шкіри, появи надмірної пітливості, важке дихання, некоординовані рухи, розсіяна увага.

«Втому можна розглядати як захисну ознака, яка сигналізує про необхідність припинити подальшу діяльність. З іншого боку, м’язове навантаження, яке доводить до стомлення, сприяє розширенню функціональних можливостей окремих органів і систем і всього організму в цілому. Єдність цих, на перший погляд ніби виключаючи одне одного явищ забезпечує спортивний ріст хлопців »(А. Н. Крестовніков). З цього випливає, що недостатньо енергійне тренування, яке не викликає томи, не забезпечує виконання основних завдань.

Тренер не завжди може визначити оптимальне тренувальне навантаження для кожного, хто зайається. В цьому велику допомогу йому надає лікарський контроль. Лікар періодично перевіряє стан здоров’я підлітків до тренування, в ході занять і після них та на підставі результатів загального огляду та функціональних проб дає висновок про вплив тренувань.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button