НОВИНИ

Вітамін Е захищає бодибілдерів від м’язової атрофії

Вітамін Е захищає бодибілдерів від м’язової атрофіїВітамін Е добре відомий як  антиоксидант – він допомагає пригальмовувати старіння шкіри людей. Але нову і суттєву функцію вітаміну Е виявили вчені з Університету охорони здоров’я Джорджії, що у Сполучених Штатах.

Американські вчені після рядку експериментів з’ясували, що вітамін Е допомагає закладати пошкодження клітинних мембран клітин м’язів. Іншими словами, вітамін Е запобігає розвитку м’язової атрофії.

Так, з’ясувалося, що основное поле діяльності вітаміну – клітинна плазматична мембрана. Діє це так: він ліквідує реактивні форми кисню в клітині, крім того вітамін Е жиророзчинний і може вільно вбудовуватися в плазматичну мембрану клітини, відбиваючи атаки агресивних радикалів-окислювачів.

А ще з’ясувалося, що вітамін Е підтримує фосфоліпіди, які є одними з основних компонентів плазматичної мембрани.

Це все означає, що вітамін Е не лише знищує радикали, а й  ліквідовувати наслідки руйнувань м’язів, а й допомагає ці руйнування запобігати.

Вітамін Е має здатність регулювати м’язову діяльність бодибілдерів. Тобто він запобігає втомі культуристів.

До таких висновків вчені дійшли так: науковці обробляли клітини м’язів пероксидом водню, джерелом пероксид-радикала, одного з найбільш агресивних окислювачів. І якщо клітини до цього не мали справи з вітаміном Е, відновлення пошкоджень у них йшов вкрай погано і навпаки. При цьому, щоб отримати окислювальний стрес, зовсім не обов’язково пити перекис водню – досить інтенсивного фізичного навантаження.

Довідка:

Вітамін Е у бодібілдингу. Роль вітаміну Е в організмі культуристів

У бодібілдингу вітамін Е має важливу роль, оскільки бере участь у метаболічних процесах.  Окрім того вітамін Е має здатність регулювати м’язову діяльність бодибілдерів. Тобто він запобігає втомі культуристів.

Вітамін Е також впливає на процеси обміну білків в м’язах бодибілдерів.

Недостача вітаміну Е іноді виникає в культуристів після потужних фізичних перевантажень на тренуваннях. От тоді непереливки: знижується кількість міозину, глікогену, калію, магнію, фосфору і креатину. Тоді атлети відчувають гіпотонію і слабкість м’язів.

Добова потреба у вітаміні Е для дорослих – 12-15 мг, у бодібілдингу застосовуються дози – 100 мг на добу. Не можна приймати понад 500 мг на добу.

Оксана Чих, www.kulturizm.info

___________________

читайте також:

Регулярні тренування сповільнюють процес старіння

Спортивні тренування зміцнюють кістки у старості

Заняття в тренажерному залі допомагають уникати депресії

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button