НОВИНИХарчування

Вперед, до рекордів! Чому спортивне харчування потрібно кожному з нас

Прийшов час покінчити з лежачим способом життя і зайнятися собою? Прекрасно! Ну що ж, тоді потрібно вибрати красиву, дорогу спортивну форму і взуття від відомого виробника, прикупити різноманітних аксесуарів і старанно скласти програму тренувань, переглянувши перед цим тонни відео на YouTube і перечитавши масу розумних статей. Відправившись в зал, обов’язково варто взяти в допомогу кваліфікованого тренера, який допоможе поставити правильну техніку вправ і уберегтися від травм.

Вперед, до рекордів! Чому спортивне харчування потрібно кожному з нас

Але щось явно йде не так. Ми наполегливо і фанатично займаємося, вилазячи з спортзалу в повній знемозі, а накачати еталонні біцепси, як у Арнольда Шварценеггера, або такі ж значні ноги, як у Роні Коулмена, ніяк не виходить. І наблизитися до зірок бодібілдингу вдається хіба що у снах і мріях.

Де ж ховається помилка? Відповідь на це питання лежить на поверхні. Форма, взуття, програма тренувань – це, звичайно, все дуже важливо. Але результати атлета на 30-40%, а то і більше залежать від того, як він харчується. Адже саме з їжі людина отримує енергію, мінерали і мікроелементи, такі важливі для нормальної життєдіяльності організму. На жаль, багато спортсменів, як початківці, так і досвідчені, про це забувають. Їдять нерегулярно, не замислюються про якість їжі і про вміст у ній білків, жирів, вуглеводів та інших мікроелементів.

У підсумку, ефект виявляється прямо протилежним тому, до якого прагне спортсмен. І все виходить як в анекдоті про чудодійний пластир від схуднення, який допомагає тільки в тому випадку, якщо заклеїти їм рот і місяць не є.

Але навіть якщо сумлінно дотримуватися норм білків, жирів, вуглеводів, амінокислот і вітамінів, не завжди наш повсякденний раціон може заповнити енергетичні запаси. І це стосується не тільки спортсменів, але і всіх людей, які ведуть активний спосіб життя і «перепалюють» велику кількість калорій.

Вперед, до рекордів! Чому спортивне харчування потрібно кожному з нас

Тому для того, щоб постійно забезпечувати організм «паливом», необхідно спортивне харчування. Так-так, це ті самі протеїни, гейнери, амінокислоти, різноманітні енергетики та жироспалювачі. Бігаєш по ранках? Тоді потрібно приймати L-карнітин та хондропротектори для зміцнення суглобів, зв’язок і сухожиль. Регулярно займаєшся на турніку і брусах? В цьому випадку не обійтися без амінокислот і вітамінів. Тягаєш «залізо»? Тоді обов’язково потрібно пити гейнер, креатин і BCAA, які забезпечать швидке зростання м’язів і силових показників.

Саме ці різноманітні «пілюлькі» і «порошки» сприяють активному обміну речовин, прискорюють ріст м’язової маси і відновлення після тренувань, допомагають скинути зайву вагу.

Однак коли приходить момент вибору спортивного харчування – виникає дилема. Адже виробників величезна кількість. І від різноманітності просто розбігаються очі. Але на щастя, в залі завжди є досвідчені товариші, які зможуть підказати найкращий продукт. Так ось, сувора правда така, що склад спортивних добавок і набір діючих компонентів у всіх виробників спортивного харчування ідентичний, оскільки всі вони закуповують сировину у одних і тих же заводів і фабрик. Наприклад, амінокислоти – в Китаї, а сироватковий білок – в Європі.

Тому відмінність хіба що в упаковці, ціною і в тому, як виробник змішує інгредієнти, які смакові добавки використовує і т.д. Але не будемо забувати, що і «Докторська» ковбаса може бути як смачною і ароматною, так і нічим не відрізнятися на смак від паперу. Чому? Та тому що в дорогий ковбасі натурального м’яса більше, ніж в дешевій. Також і зі спортивним харчуванням: явно не варто спокушатися надмірно низькою вартістю. Адже за красивою упаковкою може ховатися низькоякісна сировину, або просто підробка.

Так що, вибираючи спортивне харчування потрібно орієнтуватися не на гучний бренд і багатообіцяючу рекламу, а на співвідношення ціни і якості. Причому, саме таке співвідношення як правило пропонують не закордонні, а вітчизняні виробники спортивного харчування. Наприклад, українська компанія «Делмас», яка з 1993 року випускає лінійку продукції під брендом «Вансітон». На сьогоднішній день в асортименті «Вансітон» 50 видів продуктів, які підійдуть кожному, чиє життя пов’язане з фізичними навантаженнями.

Вперед, до рекордів! Чому спортивне харчування потрібно кожному з нас

Компанія використовує власні рецепти, розроблені за допомогою профільних фахівців і схвалені кваліфікованими спортивними лікарями. «Вансітон» має сертифікат управління безпекою ISO 22000: 2007, який відповідає міжнародному стандарту НАССР. Це означає, що продукція виробляється не в підвалі десь на Малій Арнаутській, і не містить заборонених компонентів (в тому числі допінгових). Спортивні добавки «Вансітон» повністю безпечні, проходять тестування в спеціалізованих лабораторіях і нічим не поступаються закордонним аналогам.

Ну і вибрати спортивне харчування від «Вансітону» варто хоча б тому, що компанія в цьому році відзначає своє 25-річчя. А це про щось, та говорить!

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button