НОВИНИ

Віват, поважний тестостероне!

“Зі всіх задоволень цього світу чоловік найбільш опікується  статевими відносинами. Заради них він піде як завгодно далеко – буде ризикувати багатством, статусом, репутацією, самим життям”. Марк Твен

Тестостерон (від латин. testiculus – дослівно “чоловіче яєчко”) є основним чоловічим гормоном, андрогеном. Виробляється клітинами Лейдига в стромі яєчок чоловіків, а також у невеликих кількостях яєчниками у жінок та корою наднирників у осіб обох статей.

Віват, поважний тестостероне!

У 1935 році німецький хімік Бутан встановив та описав  структуру тестостерону, а  Ружичка здійснив його частковий синтез з холестерину. В 1939 році обидва вчені одержали Нобелівську премію за відкриття метода синтезу  тестостерону.

Клінічні ефекти цього гормону є різноплановими:

– андрогенний  – тестостерон формує вторинні статеві ознаки – ріст та розвиток статевих органів, оволосіння за чоловічим типом, в тому числі утворення залисин та лисини, висипань на шкірі (при надмірній кількості гормону), регулює еректильну функцію

– анаболічний  – підтримка м’язевої маси та щільності кісткової тканини, синтезу органоспецифічних білків

– антигонадотропний  – пригнічує секрецію гонадотропінів

– репродуктивний – підтримка сперматогенезу (утворення сперматозоїдів)

– психофізичний – формування лібідо (статевого потягу), стереотипи статевої поведінки та настрою (агресивність, войовничість і т.п.)

– гемопоез – стимуляція вироблення еритропоетину в нирках та еритропоезу в червоному кістковому мозку

Клініка репродукції людини «Альтернатива»

Віват, поважний тестостероне!

–          запліднення in vitro,

–          консультація репродуктолога

–          консультація уролога-сексопатолога

–          УЗД

Закладка та формування статевих органів починається ще в лоні матері. Наявність Х або У-хромосоми, яку отримує яйцеклітина в момент запліднення, визначає більшу чутливість рецепторів до естрогенів у жінок чи андрогенів у чоловіків. Геніталії можна характеризувати як чоловічі та жіночі приблизно з 14 тижня вагітності, але на УЗД їх ще не вдається розрізнити. На 20 тижні вагітності у дівчаток можна візуалізувати на УЗД матку, хоча піхва ще не сформована, а хлопчиків часто вдається побачити граючими зі своїм пенісом.

Найвищий рівень тестостерону спостерігається у чоловіків в 25-30 років, потім починає знижуватися на 1-3% в рік.

Саме тестостерон є гормоном статевого потягу, це пальне, яке розпалює полум’я кохання в юності та підтримує протягом цілого життя. До речі, любов з першого погляду – науково доконаний факт. В процесі спілкування з дівчиною, жінкою (іноді достатньо кількох миттєвостей!) і в організмі чоловіка різко зростає рівень тестостерону, який закликає свого господаря до більш активних дій.

Крім того, чоловічий скептицизм щодо водійських та штурманських навиків та умінь жінок є цілком обґрунтованим. Все пов’язане з тим же тестостероном, який відповідає за розвиток можливості орієнтуватися на місцевості, візуально визначати об’єм і відстань до предметів, тобто здатність людини користуватися дорожніми знаками, картою, компасом та мохом на деревах!

Тестостерон також маскує відчуття дискомфорту, сприйняття болі в критичних ситуаціях, підтримує стійкість в поєдинках та інших важких обставинах, коли рівень гормону особливо високий.

Отже, віват, тестостероне! Єдине, що засмучує, це статистика, згідно якої приблизно 150 млн. чоловіків у світі має еректильну дисфункцію та прогнозується, що в найближчі 25 років ця цифра подвоїться. В структурі безпліддя пар 50% припадає на чоловічий фактор.

Сексуальне здоров’я є невід’ємною складовою соматичного та психоемоційного здоров’я в цілому, впливає на інтелектуальні та соціальні функції. Тому при потребі запрошуємо до нашої клініки на огляд уролога-сексопатолога, здачу гормонів, спермограми та низки унікальних інформативних досліджень при підозрі на безплідність.

Ігор Палига, к.м.н, директор клініки “Альтернатива”

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button