ЗмаганняНОВИНИРезультати

Як це було: Чемпіонат Європи з екстремального жиму Таврика 2010

Як це було: Чемпіонат Європи з екстремального жиму Таврика 2010Гурзуф – мальовниче місце. Саме цей фактор зіграв далеко не останню роль при виборі організаторами місця проведення 4-го Кубка Таврики і 1-го Чемпіонату Європи з екстремального жиму.

Ну, а вирішальний фактор це шикарний концертний зал санаторію «Гурзуфський» з величезною сценою, де з лишком вистачало місця і для розминки і для виступів на помості. Концертний комплекс знаходиться в центрі міста і пройшовши 5 хвилин по красивому парку можна було відразу потрапити на набережну і пляж, що власне і робили ми відразу після завершення чергового дня змагання.

Велику допомогу у проведенні турніру на високому рівні надали організаторам місцева влада, перш за все в особі депутата селищної ради Сандула О.М., лідера руху «Спорт поза віком» Мамадаліева Рустама, а так само великого ентузіаста нашого спорту у селищі Гурзуф, Шамрая Ю.С .

Напевно, ніколи мені на змаганнях не працювалося так комфортно, як цього разу. Адже всі без винятку питання і проблеми, несподівано виникають у ході змагань вирішувалися за їх допомогою швидко й чітко.

Отже, день перший!

Як це було: Чемпіонат Європи з екстремального жиму Таврика 2010Змагатися у екіпіровці виявили бажання лише 16 спортсменів. На жаль, тенденція така, що екіпірувальний жим так само власне, як і пауерліфтинг користується все меншою популярністю і це не яким чином не може радувати. Адже саме тут позамежні ваги, адже саме завдяки їм, позамежним вагам, глядач занурюється в атмосферу видовища. Найважча штанга в той день скорилася МСМК з Миколаєва, незмінному учаснику всіх наших 4х турнірів Данилову Сергію – 292.5кг. Він і став першим в абсолютній першості, 2-е місце у Дідовика Сергія – 265кг, третє посів наш гість з Росії Олег Чернявський – 270кг.

Переможці були нагороджені спортивним харчуванням від компанії «Імперія спорт». Змагання закінчилися рано і спортсмени, попередньо пообідавши, заполонили набережну і пляжі Гурзуфа. Благо на початку липня ще можна знайти місце на пляжі, що б погріти м’язи. До розпалу сезону залишалося 2 тижні! Приєдналися до них і ми. Потрібно було відпочити і набратися сил, адже завтрашній день обіцяв бути не легким.

День другий, безекіпу!

Першими за традицією в боротьбу вступили жінки. Приємно, що 4-й кубок Таврики зібрав не мала кількість представниць прекрасної половини нашого виду спорту. Той день виявився зоряним для МСМК з Сімферополя, Дарини Бабкіної. 75кг у ваговій категорії до 67.5кг забезпечили їй 1-е місце в абсолютній першості та її категорії. Друге місце згідно з протоколами у Липкиної Вікторії 60 кг в В / До 52кг, третє посіла спортсменка з Керчі Хомич Яна з тим же результатом, але в В / До 56кг.

Продовжили змагання спортсмени дивізіону ПРО. Як завжди боровся з вагою, а не з суперниками МСМК з Сімферополя Горбунов Олег. Легко здолавши штангу вагою 100 і 115кг, Олег у третьому замовив новий світовий рекорд 125кг. Але сьогодні штанга виявилася сильнішою, на жаль …

Як це було: Чемпіонат Європи з екстремального жиму Таврика 2010Цікава боротьба була в В / До 90кг, адже відразу п’ять спортсменів претендували на призові місця маючи практично рівні шанси. АЛЕ сильніше і хитріше всіх згідно знову, ж таки все тому ж протоколу виявився Липкін Валера із Сімферополя, який завдяки правильно побудованої тактики обійшов за власною вагою МСМК Бочкарьова Олександра. Обидва спортсмени впоралися з вагою 175кг. Всього на 2.5 кг відстав від них ще один міжнародник Верещак Сергій з Луцька. Ще у двоє спортсменів фінішували з результатом 170кг. Кращим же в абсолютці став Ярослав Дунай (МСМК, Чернівці) – 222.5кг

Відразу після професіоналів відносини на помості стали з’ясовувати аматори. Найбільше вразив результат Сергія Брагіна – 160кг при власній вазі 65кг, що і принесло йому перемогу в абсолютній першості. Як завжди на висоті був ветеран з Мелітополя Павло Целюрік, з далеко не ветеранським результатом – 202.5кг.

Другий змагальний день закінчився, приблизно о 18.00. Спортсменів на нагородженні було не багато, тому що завдяки злагодженій командній роботі суддівської колегії переможців та призерів нагороджували в процесі змагань. Таким чином спортсмени могли не чекати в залі, а ніжиться на пляжі, купаючись в теплому морі і променях ласкавого кримського сонця.

День третій!

Як це було: Чемпіонат Європи з екстремального жиму Таврика 2010Чемпіонат Європи з екстремального жиму. Ось уже третій рік разом з екіпу і безекіпу ми включаємо в програму змагань Російський жим, але тільки в цьому році саме завдяки статусу Чемпіонату Європи, спортсмени поставилися серйозно до цих змагань, показавши високий рівень підготовленості. Чого варті тільки рекорди Андрія Лучкова на 150кг – 21раз, Ольги Нікітіної – 150 повторів на вазі 30кг і 36 разів Ольги Радченко зі штангою 55кг. Цікаво було практично у всіх номінаціях. Винятком стали, мабуть, лише юніори. Тут виступав росіянин Яцун Антон. На жаль ніхто, з наших юніорів так і не зважився кинути йому виклик. Перше ж командне місце у команди АР Крим, друге – України, а третє в дружної команди з Росії. Щоб спортсмени не нудьгували поки судді підраховували командні очки, був організований турнір за силою хвата на RT. Випробувати себе у новому виді зголосилося всього 7 осіб. Таким чином, замість запланованих двох категорій була тільки одна. Але кількість не позначилося на якості.

Вже після кваліфікаційних 53 73кг стало зрозуміло, що основна боротьба розгорнеться між чотирма спортсменами: Сергієм Дідовиком – людина з феноменально розвиненими передпліччя, Володимиром Семеновим екс-рекормсмен АР Крим 93 кг, Денисом Поліщуком переможцем турніру Залізний Хват на Кубку Міського Голови в Сімферополі у квітні місяці цього року та чинним рекордсменів АР Крим Стасом Сапріним 98кг. Першим з цієї четвірки вибув Денис Поліщук на вазі 88кг, Семенов зупинився на 96,750 кг. На помості залишилося два спортсмени. Сергій Дідовик замовляє 100.5кг і справляється з цією вагою. Стас замовляє 101.750кг, на перший погляд дуже самовпевнено. Але це тільки лише на перший погляд. І фіксує новий рекорд АР Крим та Україна. Пробував атакувати цю вагу і Дідовик, але марно … Снаряд стояв на місці немов приклеєний.

Як це було: Чемпіонат Європи з екстремального жиму Таврика 2010

Потім було нагородження, братання, прощання старих друзів і традиційне групове фото на пам’ять. Турнір явно вдався, тому свідчення величезна кількість дзвінків від вдячних спортсменів, на які я відповідав весь вечір і навіть на наступний день. Атлетами були показані досить високі результати, але це не головне. А головне, що вийшло відпочити на морі і потусуватися у колі друзів і однодумців.

Чекаємо всіх у наступному році на 5-му Кубку Таврики. Чи буде він знову в Гурзуфі чи в іншому місці (у Криму дуже багато красивих і мальовничих місць), але те що ви не пошкодуєте, що приїхали, це ми вам гарантуємо.

Президент КРАП

Вячеслав Горбунов

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button