НОВИНИТренінг

Змусити себе стати кращим. Як знайти мотивацію у бодібілдингу

Змусити себе стати кращим. Як знайти мотивацію у бодібілдингуПочаток осені є доброю нагодою розпочати зміни у своєму житті, наприклад, зайнятися собою і почати тренування у спортзалі. Хтось з осені відновлює заняття після літньої паузи, інші – вперше переступають поріг спортзалу. Сьогодні kulturizm.info розповість як підтримувати в собі бажання тренуватися. Як переконати себе не зупинятися на поставлених цілях і вкладати важкі зусилля для того, щоб чи то схуднути, або ж навпаки, накачати м’язи.

У кожного, хто відвідує тренажерні зали та займається спортом є власна мотивація і розуміння того, що я тут роблю. Хтось хоче позбутися якихось зовнішніх недосконалостей, хтось хоче бути сильнішим, інші роблять усе, щоб стати просто гарнішим та привабливішим. У всіх випадках потрібно немало займатися собою, однак віддача не завжди виправдовує очікування, і тоді мотивація падає, з’являється зневіра та байдужість. Що робити у таких випадках?

Ким ти хочеш стати?

Змусити себе стати кращим. Як знайти мотивацію у бодібілдингу

Найчастіше моменти зневіри у власних можливостях настають, коли настає момент застою: ви тренуєтеся, а результату ніякого. Саме такі періоди є певними тестами на готовність і серйозність ваших намірів. Слід не забувати про реалістичну самокритику – генетично обдарованих людей не так багато, тож вражаючих результатів без виснажливої роботи не буде.

Перш за все, слід визначити – яким чи якою ви хочете бути. Як варіант можна зберегти фото знаменитого бодібілдера, на якого хочете бути схожі. Створення ідеального вигляду тіла це і буде ваша ціль.

– В мене було півроку таке, що був застій, зупинилися результати.  Це було взимку, але все одно тренувався, бо вдома було робити нічого. Тоді мені мотивацію підняли спортивні добавки. Але моменти зневіри я вважаю цілком нормальним явищем, так іноді буває у всіх, – розповідає Андрій Пронін, 25-річнний бодибілдер з Харкова.

«Потрібно вірити в себе, – радить бодібілдер Андрій Кугай. – Ті, хто нарікає  на відсутність результатів просто не приділяє достатньо зусиль тренуванням, і навіть не намагається щось робити. Є така фраза: «знайди час, а не виправдання».

Дружнє плече

Змусити себе стати кращим. Як знайти мотивацію у бодібілдингу
Андрій Кугай: “Потрібно вірити в себе!”

Одним з найбільших мотиваторів є тренування з партнером. Друга по залу можна знайти під час тренувань – там усі товаришують, і мають ті ж цілі, що й ви. Друг по залу підтримає, порадить і не дасть пропускати тренування. Ідеальний варіант для самоорганізації, коли партнер сильніший і витриваліший за вас, будучи наочним зразком для наслідування. Такий краще фізично розвинутий товариш буде “відсовувати” ваші межі все далі.

«Скажiмо, через 2 мiсяцi я буду виглядати так, або досягти певних силових результатiв… i працювати над собою, щоб за цей перiод досягти своiх цiлей… Тоді мотивація зазвичай підвищується», – розповідає бодибідлер Віталій Вергелес.

Душа співає –  тіло працює

Тренування повинні приносити лише задоволення – фізичне і моральне. Заняття будь-яким видом спорту через примус не увінчуються успіхом. Товариші по залу, гарна атмосфера, дружня конкуренція та відчуття задоволення від виконаних вправ – 50% успіху і бажання тренуватися.

«Тренування додають впевненості в собі, – каже бодибілдер Андрій Пронін. – В залі я морально, психологічно відпочиваю. Після тренувань відчуваю себе розслабленим, ні про що негативне не думаю. Якщо людина вже чогось досягла, не варто цього залишати».

Змусити себе стати кращим. Як знайти мотивацію у бодібілдингу
Андрій Пронін: “Треба перебороти себе і не зупинятися на досягнутому”

Створити свято у своїй душі та тренажерному залі можна з допомогою  музики, яка «заводить». Наприклад, вчені довели, що рок підвищує рівень чоловічих гормонів і підсвідомо активізує чоловіків під час тренувань. Музика має надихати і мобілізовувати, улюблені пісні допоможуть бути в доброму настрої і додавати бажання тренуватися.

– У мене мотивація – це сила, краса і здоров’я. Застій буває у всіх, як і періоди, коли все набридає. Але якщо раніше тренувався, і є якийсь результат, треба перебороти себе і не зупинятися на досягнутому, бо спорт – це в першу чергу здоров’я, – розмірковує Андрій Пронін.

Люди, які роками тренуються і стали такими, як хотіли знають: найгірше, коли виникають питання: чи варте все це таких зусиль, чи не забагато витрачено часу, сили і грошей. Однак одним з найбільших стимулів у таких випадках є увага інших до ваших занять. Мало якому хлопцеві спаде на думку залишити тренування, якщо влітку дівчата на пляжі не зводили з очей з його фігури.

Антон Павленко, www.kulturizm.info

Ця стаття в рамках співпраці також опублікована в газеті «Львівська пошта» за 8 вересня 2011 р.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button