НОВИНИХарчування

5 фактів про амінокислоти ВСАА

Ця добавка є однією з найбільш популярних не лише серед професійних атлетів, а й аматорів. Попри те, більше всього користі вона принесе тим, хто тренується вже тривалий час і серйозно. Адже ці амінокислоти запобігають розпаду м’язів,  беруть участь у нарощуванні м’язів, запобігають їхньому руйнуванню, а також прискорюють ріст.

bcaa

1. Чим інтенсивніше та об’ємніше тренування, тим більше організм  витрачає ВСАА для відновлення енергії.  Таким чином ці витрати треба відповідно компенсувати. Для розвитку та будівництва м’язів найважливішою є амінокислота Л-лейцин. Л-валін і Л-ізолейцин, якіє в ВСАА відіграють допоміжну роль в метаболізмі білків.

Найчастіше у добавках співвідношення цих трьох амінокислот 2-1-1. Однак зараз є більш прогресивні добавки, у яких пропорції становлять 8-1-1 на користь Л-лейцину.

2. Якщо стоїть  ціль спалити побільше підшкірного жиру, то Л-ізолейцин стане у нагоді. Його можна приймати навіть окремо, але щоб була користь – не більше ніж 20 грамів. Виконуючи кардіо, можна досипати і аргінін (до 5 грам).

3. Приймати ВСАА треба до і після тренування. Тоді можна вживати навіть на порожній шлунок. Якщо є потреба вжити добавку в інший час є сенс добавити її до протеїну чи гейнера. Тоді результат буде кращий.  Одна порція – 5-10 грамів порошку.  На практиці це одна-дві чайні ложки.

4.Виступаючі культуристи можуть вживати від 30 до 80 грамів ВСАА на день. Найбільші дози споживаються перед змаганнями під час безвугеводної дієти.

5. Тренуватися можна і без ВСАА. Їх можна замінити натуральною їжею. Скажімо, на 20 грамів белка, який знаходиться в 100 грамах яловичини, припадає  2.5 грамів ВСАА (1.6 г лейцину, 0.9 г ізолейцину і 1 г валіну. Споживання 200-250 грамів яловичини чи другого м’яса повністю забезпечує добову потребу в ВСАА.

[products ids=”21646,20939″ skus=””]

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button