Фізична активність і фітнес допомагають захистити мозок з віком

Нове дослідження Університету Джорджії показує, що фізична активність може допомогти захистити когнітивні здібності з віком. І це не обов’язково повинні бути інтенсивні вправи, щоб мати ефект.
Цей висновок не свідчить про те, що якщо людина літня, то слід бігати марафони. Це означає, що якщо робите більше кроків, якщо трохи більше рухатися, то це вже може бути корисним для здоров’я мозку та зробить людину більш незалежною з віком.
Вправи покращують роботу мозку. У дослідженні, опублікованому в Sport Sciences for Health , досліджували 51 літню людину, відстежуючи їх фізичну активність і вимірюючи фізичну форму. Учасники провели тести, спеціально розроблений для вимірювання когнітивного функціонування, і пройшли МРТ для оцінки функціонування мозку.
Вони також носили пристрій, який вимірював інтенсивність фізичної активності користувача, кількість зроблених кроків і подолану відстань. Дослідники оцінювали фізичну форму за допомогою шестихвилинного тесту ходьби, під час якого учасники ходили якомога швидше, щоб подолати максимально можливу відстань за обмежений час.
Мозкові мережі покращуються під час фізичної активності
Мозок складається з купи різних мереж. Ці мережі перебувають у постійному спілкуванні, надсилаючи один одному інформацію.
Але різні частини мозку активні в різний час. Мережа, яка активна, наприклад, коли тіло знаходиться в стані спокою, відключається, коли людина починає намагатися виконати завдання. У цей час запускається інша мережа.
Поки одна з цих мереж активна, іншу слід вимкнути. Якщо ні, то це ознака того, що мозок людини не функціонує так добре, як мав би бути.
Ці мережі є ключем до виконання основних завдань у повсякденному житті, наприклад, запам’ятовування важливої інформації та прояв самоконтролю. Але з віком ці завдання часто стають складнішими.
У цьому дослідженні було вперше досліджено, як ці мережі взаємодіють з фізичною активністю та фізичними можливостями, щоб впливати на роботу мозку.