БодибілдингНОВИНИ

Як розрахувати, скільки калорій ви спалюєте з 10 000 кроків на день

  • Ідея проходити 10 000 кроків на день досі є популярною фітнес-практикою
  • Більшість людей спалюють приблизно від 300 до 400 калорій, пройшовши 10 000 кроків.
  • Експерти рекомендують поступово збільшувати кроки, націлюючись на додаткові 1000 кроків на день щотижня

Ідея проходити 10 000 кроків на день (понад 8 км) стала популярною ціллю фітнесу у всьому світі. Ця практика виникла в 1965 році, коли японська компанія розробила крокомір під назвою «Manpo Kei».

Ціль у 10 000 кроків виникла через те, що це легко запам’ятовується і перевищує середню кількість денних кроків для більшості людей. Це складно, але водночас досяжно для багатьох людей.

Те, скільки кроків ви ходите на день – це лише один з аспектів схуднення.

Скільки калорій спалює 10 000 кроків?

Більшість людей спалюють 30-40 калорій за 1 000 кроків, які вони проходять. Це означає, що вони спалять від 300 до 400 калорій, проходячи 10 000 кроків. Однак це дуже приблизно, адже в кожного з нас все в тілі відбувається дуже індивідуально.

Швидкість спалювання калорій може бути досить різною. На це впливає ваша вага, довжина кроку та рівень фізичної підготовки. А також  ваш темп та нахил вулиці чи парку.

Щоб мати орієнтир для цілі, рекомендовано використовувати формулу, яка називається метаболічним еквівалентом, або MET. Один MET – це енергія, необхідна, щоб сидіти на місці.

Швидка ходьба понад 4,8 км/год становить близько 3,5 MET, а ходьба в гору – близько 6 MET. Тому для розрахунку калорій, які ви спалюєте за допомогою MET, використовуйте таке рівняння:

Витрати енергії (у ккал/хв) = 0,0175 x MET x вага (у кг)

Щоб розрахувати свою вагу в кілограмах, розділіть свою вагу у кг на 2,2. Отже, людина, яка важить 68 кілограмів і ходить по рівній поверхні з темпом 4,8 км/год, використовуючи близько 3,5 MET, спалить приблизно 4 калорії на хвилину. При швидкості 4,8 км/год потрібно приблизно 100 хвилин, щоб пройти приблизно 10 000 кроків (приблизно 8 км), тож вийде спалити приблизно 400 ккал.

Сьогодні багато людей використовують програми або розумні годинники для обчислення своїх кроків та спалення калорій, але варто перевірити ці цифри за допомогою рівняння вище, щоб отримати більш точну картину.

Важливо пам’ятати, що не слід покладатися виключно на ці калькулятори, оскільки ви можете надмірно або недооцінювати кількість споживаних або спалених калорій. Але вони корисні, оскільки можуть допомогти відстежити ваш розвиток і забезпечити прогрес.

Попри те, що 10 000 кроків на день – це хороша мета, ключовим фактором підтримки сталої ваги і здорового способу життя є постійний рух.

Чи може прогулянка 10 000 кроків щодня допомогти схуднути?

Щоб схуднути, потрібно спалити більше калорій, ніж з’їсти. Більшості людей потрібен дефіцит близько 500 ккал на день, щоб скинути 0,45 кг на тиждень. Люди, які прагнуть схуднути або зафіксувати вагу, повинні мати щонайменше від 150 до 200 хвилин фізичних вправ на тиждень, а ходьба по 10 000 кроків на день може допомогти досягти цих цілей.

Однак, ви швидше схуднете, якщо зосередитесь також на збалансованому раціоні.  

Чи безпечно проходити 10 000 кроків?

Ходьба вважається одним з найпростіших і безпечних вправ. Однак, якщо ви зараз не тренуєтесь, мандри на 10 000 кроків на день можуть призвести до травми. Корисно збільшувати кількість кроків щодня і бути якомога активнішими.

Люди, які мають надмірну вагу, літні люди або особи, що мають інші проблеми зі здоров’ям, повинні бути особливо обережними. Їм треба поступово збільшувати кроки, націлюючись на додаткові 1 000 кроків на день щотижня, поки не буде досягнута мета.

З іншого боку люди, які регулярно проходять 10 000 кроків на день, можуть замінити ходьбу на заняття з вищим рівнем MET. Наприклад, біг підтюпцем або плавання.

Висновок

Порада проходити 10 000 кроків на день – це маркетингове гасло, а не наука. Однак наука показала, що чим більший рух (який ще й можна виміряти), тим цінніше для здоров’я.

Загалом, прийняття активного здорового способу життя – найкращий спосіб досягти тривалої втрати ваги. Поставлений виклик досягти 10 000 кроків може бути частиною цього плану.

Пов’язані статті

Back to top button