НОВИНИ

Аби отримати свою добову норму активності необов’язково займатись спортом, – вчені

30-40 хвилин фізичної активності достатньо отримувати кожного дня для того, щоб компенсувати негативний вплив від 10-годинної сидячої роботи. Це можуть бути або активні вправи, аби помірні фізичні дії — необов’язково заняття спортом.

Джерело: дослідження міжнародної команди науковців опублікованим в журналі Science Alert.

Дослідження базується на аналізі дев’яти попередніх робіт — загалом участь брали 44 370 людей. Усі учасники носили фітнес-браслети, аби можна було точно відстежувати їхню фізичну активність — кількість витрачених кілокалорій на день, пульс та інші характеристики.

Чим менше кількість фізичної активності на день, тим більший шанс передчасної смерті — уникнути це можна завдяки 30-40 хвилинам руху.

«Ці рекомендації дуже своєчасні, враховуючи, що ми перебуваємо в розпалі глобальної пандемії, яка змушує людей надовго залишатися в приміщенні й сприяє зростанню малорухливої поведінки», – зазначає Еммануель Стаматакіс, дослідник фізичної активності й здоров’я населення.

Також науковці рекомендують завжди обирати активний спосіб пересування — замість ліфта чи ескалатора обрати сходи.

Окрім того, не варто розпочинати одразу з 30 хвилин — все можна робити поступово й з часом збільшувати навантаження. Вже у майбутньому ви не відчуватиме втому й зможете продовжувати надалі проводити різноманітні активні дії на день

Пов’язані статті

Back to top button