БлогНОВИНИ

Чоловіки в червоному виявилися більш привабливими для жінок

Чоловіки в червоному виявилися більш привабливими для жінокВчені з Університету Рочестера в США провели низку досліджень, під час яких встановили, що навіть одна червона річ на чоловікові робить його більш бажаним для жінок, причому самі жінки не помічають цього.

“Дамам підсвідомо здається, що представники сильної статі у червоному більш владні, мають більш високий статус, заробляють більше грошей і швидше просуваються по соціальних сходах”, – розповідає провідний автор дослідження Ендрю Еліот, професор психології Університету Рочестера.

Учені провели низку експериментів, в яких взяли участь 288 жінок і 25 чоловіків.

Їм показували фотографії чоловіків, на яких в тій чи іншій мірі присутній червоний колір, і запитували, наскільки привабливим вони знаходять зображеного на картинці чоловіка. В одному експерименті учасникам демонстрували фотографію, рамка якої була обрамлена червоною або білою смужкою.

Чоловіки в червоному виявилися більш привабливими для жінок В іншому їм показували фотографії чоловіків в червоних, сірих, зелених або синіх футболках і запитували, наскільки вони готові піти на побачення, поцілувати і зробити інші сексуальні дії із зображеним чоловіком. Щоб зробити результати більш об’єктивними, всі кольори вибирали однаковими за ступенем яскравості та інтенсивності.

За підсумками експерименту з’ясувалося, що чоловіки в червоному здаються жінкам більш сильними і сексуально привабливими, але не наводять їх на думку про дружбу і спілкування.

Дослідники пояснюють таку особливість кількома причинами, по-перше, в багатьох соціальних спільнотах світу відтінки червоного були традиційно атрибутом багатства та влади. У Стародавньому Китаї, Японії та Африці на південь від Сахари цей колір символізував процвітання і високий статус, а в Стародавньому Римі найбагатші і впливові громадяни носили пурпурні тоги.

По-друге, вчені відзначають і біологічні причини привабливості червоного кольору.

Наприклад, у нижчих приматів, таких як мандрили і Гелада, червоний – це індикатор домінування самця, який виражається найбільш інтенсивно у альфа-самців, найсильніших серед інших.

“Коли жінки бачать червоний колір, це зачіпає якісь глибинні і, можливо, біологічні аспекти їх свідомості, – пояснює Елліот. – Ми часто говоримо, що в нашому суспільстві чоловіки в сексуальному плані поводяться подібно тваринам. Можливо, жінки їм у цьому не поступаються”.

Протягом усього дослідження вчені неодноразово звертали увагу на вплив червоного на сприйняття. “Ми звикли думати про кольори в категоріях краси та естетики, – говорить Еліот. – Але колір несе в собі певне значення і непомітно для нас самих впливає на нашу поведінку”.

Нагадаємо, раніше вчені довели, що сексуальність чоловіка безпосередньо пов’язана з кольором його машини.


Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button