НОВИНИ

Чому не чути українських спортивних вчених

Днями в інтернеті натрапив на одну статтю, яка мене просто вивела із себе. Простий і безневинний текст про те,  якісь там вчені із США до висновку, що для Чому не чути українських спортивних вченихтого, щоб привести м’язи людського тіла в тонус можна і не тенуватися, а досить (увага!) просто подумати про спорт. Ці мудрагелі навіть навели цифри, що 25-річні хлопці як думали про спорт зміцнили м’язи аж на 13,5%.

Цю дурню передрукувало чимало сайтів (на щастя серед них немає www.kulturizm.info). Знаєте, що образливо? А те, що на таку ахінею ведуться люди, ведуться журналісти, ведуться читачі. Та не проблема, нехай друкують. Біда в тому, що у нас, наші українські вчені мовчать.

В кожному великому місті є інститути фізичної культури, де вчені мають немало наукових праць, теж проводять експерименти, але головне – безцінний досвід. На жаль вони досі не розуміють наскільки важливий є інформаційний супровід їхньої роботи.

Ви десь бачили якісь брошури чи хоча б статті наших спортивних вчених? Чому ми повинні читати про якихось божевільних британських чи американських вчених, часто безіменних, які нам будуть розказувати, що накачатися можна одною силою думки?!

Мене вбиває пасивність наших вчених. Знаю, що багато науковців із кафедр важкої атлетики чи бодібілдингу мають чимало робіт у шухлядах.

На жаль вони досі не розуміють наскільки важливий є інформаційний супровід їхньої роботи

Треба дивитися реально  держава їх ніколи не видасть – у нас спорт нікому не потрібен.  Але треба самим шукати способи як розповідати про себе. Можна просто ділитися своїми методиками, програмами, порадами і допомагати хлопцям втілювати свої мрії. Але ми повинні знати своїх фахівців в обличчя, гордитися ними!

Звісно, на тому не заробиш. Проте весь наш спорт тримається на ентузіастах і поки такі люди будуть, будуть результати, відвідувачі в залах і надія на нормальну націю. Але якщо наші спортивні вчені будуть сидіти в окопах, українські хлопці за рекомендаціями американських «науковців» будуть качати м’язи силою думки.

Ростислав Василюк, м. Харків для www.kulturizm.info

______________________

читайте також:

Для чого бодібілдерам потрібна розтяжка і як вона сприяє росту м’язів

Застосування музики на тренуваннях важкоатлетів

15% чоловіків кричать у спортзалах – опитування

Пов’язані статті

3 Comments

  1. Ув.Ростислав Василюк!
    Наши украинские учёные в “окопах” не сидят! существует много научных журналов по физическому воспитанию и спорту, где публикуются научные статьи – вы просто не там ищите. (Зайдите на сайт”Библиотека Вернадского”) За публикацию статьи учёному надо заплатить от 300грн и выше и таких изданий в год должно быть около 3-5!На науку человек тратит свои деньги(очень большие), а взамен ничего не получает!
    А по поводу вашей публикации, на счёт американских учёных – это давно известный факт. (называется идеомоторная тренировка) И об этом у наших учёных Вы найдёте много статей))

  2. спасибо! Конечно и вы правы. только научные вестники не являются массовыми изданиями …

    главный мой акцент на том, что нашим ученым надо учиться работать со СМИ. мы должны ими гордиться. им же есть что рассказать … отсутствуют менеджеры в вузах, отсутствует интерес в спортивных журналистов в этой сфере.наши ученые могут давать в 100 раз интересные новости, чем перепечатывать иностранные слухи, оторванные от первоисточников

  3. автор прав! вы слышали где-то о каком-то исследования наших ученых хотя по одному виду спорта?

Залишити відповідь

Back to top button