НОВИНИ

Глютамін у бодібілдингу. Як глютамін впливає на м’язи культуристів

Глютамін у бодібілдингу. Як глютамін впливає на м’язи культуристівГлютамін є однією з численних харчових добавок багатьох професійних важкоатлетів. Адже це одна з 20-ти амінокислот, яка бере активну участь у створенні білка.

Обізнані атлети у спортивній фармакології знають, що організм може і сам виробляти глютамін, який є замінною амінокислотою.Але попри те культуристи, а особливо досвідчені бодібілдери, їдять її так само регулярно як і, наприклад, протеїни. То що таке глютамін і яка його роль у культуризмі?

Глютамін як він є

Ми вже вище згадали, що глютамін є однією із 20 амінокислот, яка бере участь у створенні білків. Також глютамін підтримує анаболічні процеси в м’язах бодібілдерв і захищає організм культуристів від перетренованості. І що важливо, запаси глютаміну складають приблизно 60% від усіх амінокислот, які знаходяться в м’язових клітинах. Хоча глютамін є в їжі, атлетам цієї речовини потрібно більше, бо, відповідно, збільшуються витрати під час виснажливих тренувань. Нестача глютаміну призводить до зменшення об’ємів м’язів і втрати сили, крім того, слабшає імунітет, адже організм використовує глютамін в якості «пального».

Для професійних культуристів важливим є той факт, що ця амінокислота затримує в клітинах воду. Це значно послаблює внутрішньоклітинні катаболічні процеси, що призводить що загального збільшення об’єму м’язів. Між іншим глютамін виробляється саме у них.

[products ids=”21625,19979″ skus=””]

Як впливає глютамін на організм бодібілдерів?

Важливо те, що ця амінокислота впливає напряму не лише на м’язи, а й інші життєво важливі органи бодібілдерів. Тому не дивуйтеся, якщо почнете приймати глютамінові добавки і у вас почне не тільки збільшуватися маса тіла, а й рівень інтелекту і покращиться травлення. Про це ми розповімо пізніше, бо спочатку про найважливіше у нашому випадку: як впливає глютамін на ріст м’язів.

–  Ця амінокислота стимулює вироблення білків в організмі, підтримує і відновлює м’язові тканини після навантажень та додає їм тонусу. Коли в організм потрапляє велика кількість глютаміну, він відкладається в м’язах. Відтак, коли під час виснажливих тренувань рівень цієї амінокислоти знижується, у «бій» ідуть запаси, які підтримують силу, витривалість і допомагають атлетам швидше відновити свої сили. Залежно від рівня глікогену, під час тренувань він може додавати атлетам до 10% енергії.

Однак запаси глікогену не вічні і рано чи пізно виснажуються. Зниження запасів глютаміну в організмі спортсменів іноді спостерігається навіть через 2 тижні після напруженого тренування. Тому атлетам потрібно стежити, аби організму вистачало цієї амінокислоти.

–  Глютамін збільшує об’єм клітин м’язів. А у взаємодії разом з інсуліном, цей процес відбувається ще ефективніше. Власне, функції клітин значною мірою залежать від їх об’єму. Крім того, збільшення їх об’єму сприяє виробленню глікогену в печінці і стимулює накопичення глікогену в м’язах. Це означає, що якщо після тренування в організмі буде достатня кількість глютаміну то і відновлення відбуватиметься швидше.

– Глютамін допомагає підтримувати структурну цілісність кишечника бодібілдерів. Майже весь Глютамін у бодібілдингу. Як глютамін впливає на м’язи культуристівглютамін, який поступає з їжею, засвоюється клітинами тонкої кишки. А ще відбувається швидке відновлення функцій слизової оболонки товстого кишечника. Вживання глютаміну зменшує запалення кишечника і може бути ефективним при розладах шлунку. Глютамін активізує переварювання і засвоєння їжі.

–  Глютамін також сповільнює осідання жиру в печінці, допомагає усувати продукти метаболізму жирів. Але, при деяких формах печінкової недостатності, вживання глютаміну є абсолютно не ефективним, оскільки печінка втрачає здатність до засвоєння цієї амінокислоти.

Покращує функції мозку та розумову діяльність атлетів. У мозку людини глютамін перетворюється в глютамінову кислоту, яка є необхідною для його нормальної життєвої  діяльності. Відтак глютамін активізує розумову діяльність, допомагає концентрувати увагу, покращує пам’ять і настрій. Глютамін також має здатність поглинати надлишок аміаку, який може гальмувати вищі функції мозку. Крім підвищення інтелекту глютамін ще й скорочує час загоєння виразок, зменшує втому, депресію та імпотенцію.

Укріплює імунітет культуристів, а це важливо при інтенсивних тренуваннях, під час лікування і відновлення після хвороб та стресу. У таких випадках потреба глютаміну в організмі зростає. Між іншим хронічна нестача глютаміну призводить до ослаблення імунітету.

– Крім того глютамін бере участь у виробленні організмом глютатіону, глюкозаміну та  вітаміну Вз (ніацину).

Відтак  глютамін є тією речовино, яка впливає не лише на енергетику м’язових клітин бодібілдерів, але і на опірність організму в цілому та на всі метаболічні процеси на клітинному рівні в організмі культуристів. Грамотне вживання цієї харчової добавки може суттєво допомогти важкоатлетам у тренуваннях.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button