НОВИНИ

Чоловіча «господарка» зменшується через недосипання, – вчені

Хто я не культуристи знають наскільки у повсякденному житті сон відіграє важливу роль. Адже без нормального сну неможливо відновитися після важких тренувань, зате можна нанести удару по виробленні тестостерону.

А ось і ще одна новина. Хронічне недосипання призводить до того, що кількість сперматозоїдів скорочується на третину і навіть зменшуються яєчка.

Чоловіча «господарка» зменшується через недосипання, – вчені

До такого висновку дійшли вчені із Данії. В Університеті південної Данії науковці провели відповідні дослідження, щоб з’ясувати як нестача сну впливає на статеве здоров’я чоловіків.

Вчені провели анкетування і взяли зразки сперми у 1000 добровольців, які з тих чи інших причин сплять менше, аніж 7-8 годин.

Що цікаво: більшість тих, хто не висипається, зазвичай курять, вживають більше алкоголю і неправильно харчуються.

Аналізи зразків сперми показали, що у чоловіків, які недосипають, на 29% менше сперми, ніж у тих, хто нормально відпочиває вночі.

Нагадаємо, ще раніше, вчені зі Швеції встановили, що не висипання уповільнює швидкість, з якою організм спалює калорії.  А тиждень недосипання зменшує рівень тестостерону на 15%. Лише одна ніч без сну уповільнює обмін речовин.

Роман Лавринюк, www.kulturizm.info

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button