БлогНОВИНИ

Основі вітаміни для бодібілдерів

Основі вітаміни для бодібілдерівВ переліку усіх існуючих вітамін С для культуристів є на першому місці. Адже саме від нього залежить засвоєння білків, які містяться у продуктах і подальший синтез нових білкових структур, і в тому числі – у м’язах.

Вітамін С

Вітамін С є одним з найпотужніших стимуляторів анаболічних процесів у мускулатурі атлетів. Однак спортсменам  його треба вживати дуже обережно. Адже вітамін С синтезується організмом самостійно.  Надлишок цього вітаміну може заблокувати самостійне вироблення вітаміну організмом так, як це відбувається із статевими гормонами (тестостероном) при прийомі штучних гормонів — стероїдів.

Проведені дослідження виявили важливу роль вітаміну С у збільшенні м’язової сили, зниженні рівня вмісту лактату (солі молочної кислоти) в крові, а також створенні запасів глікогену.

Загалом безпечний діапазон дозувань прийому вітаміну С — від 60 до 5000 міліграма в день

Піридоксин (Вітамін В6)

Спортсмени мають особливу потребу у піридоксині, оскільки він бере участь у всіх процесах формування білкових тканин, і перш за все в м’язах. Вітамін В6 сприяє засвоєнню білків і жирів та бере участь у перетворенні триптофану (незамінної амінокислоти) в ніацин. Окрім того цей вітамін послаблює нічні спазми м’язів у культуристів, судоми литкових м’язів, оніміння рук і деякі форми невритів кінцівок. А ще Вітамін В6 сприяє правильному синтезу нуклеїнових кислот, що перешкоджають старінню.

Вітамін В6 є у пивних дріждях, сирах, капусті, картоплі, горосі і гречці.

Тіамін (Вітамін В1)

Цей вітамін надзвичайно важливий для культуристів, адже від нього повністю залежить вуглеводний обмін. Якщо тіаміну в організмі не вистачає, то вуглеводи не засвоюються. Більше того, в організмі накопичуються токсичні продукти проміжного обміну вуглеводів, зокрема, молочна кислота.

Вітамін D

Вітамін D допомагає організму засвоювати кальцій і фосфор. Це два мікроелементи, які необхідні для скорочення м’язів. Нестача вітаміну D призводить до втрати сили і фізичної витривалості. До речі, вітамін D може утворюватися в організмі самостійно під дією сонячних променів.

Ніацин (Вітамін ВЗ)

Цей вітамін бере участь в 60 метаболічних процесах, які беруть участь у виробленні енергії. Якщо вітаміну ВЗ не вистачає, організм здатний самостійно синтезувати його з триптофану – це одна з амінокислот.

Вітамін Е

Підвищені дози вітаміну Е широко застосовують в спорті під час над посилених тренувань. А все тому, що  вітамін Е регулює м’язову діяльність і  запобігає виснаженню атлетів. Водночас вітамін Е є важливим регулювальником білкового обміну в м’язах і впливає на нормальне функціонування статевих залоз. Ті, у свою чергу, безперебійно забезпечують культуристів найважливішим гормоном — тестостероном.

Вітамін А

Вітамін А бере участь в процесі створення нових м’язових кліток. Його дефіцит здатний звести до нуля  відновлення м’язів після навантажень. Крім того, вітамін А регулює темпи і кількість утворення глікогену в організмі. Таким чином, від нього залежать не лише щільність м’язів і їхні об’єми, але і потенційна здатність культуриста до високо інтенсивних тренувань. Однак існує величезна проблема пов’язана з тим, що вітамін А н добре засвоюється лише в своїй природній формі.

Рибофлавін (Вітамін В2)

Рибофлавін бере участь в обміні білків. Заняття будь-яким видом спорту спричиняють підвищену витрату вітаміну В2. Через це професійні спортсмени зазвичай обов’язково приймають його додатково. Вітамін В2 є яйцях, печінці, гречці і вівсянці.

Біотин (Вітамін Н)

Цей вітамін відграє велику роль в метаболізмі амінокислот, а також в процесах, які забезпечують м’язи енергією. Часто дефіцит саме вітаміну Н є причиною повільного наростання м’язової «маси».

Кобаламін (Вітамін В12)

Для культуристів головна заслуга цього вітаміну полягає в тому, що він напряму впливає на зростання м’язів, адже бере участь в процесах білкового обміну і синтезу амінокислот. Такж вітамін В12 додатково активізує енергообмін в організмі. Важливим є і те, що він підтримує життєдіяльність нервових клітин спинного мозку, через які відбувається загальне управління мускулатурою тіла.  Вітамін міститься лише в тваринних продуктах, таких як печінка, яловичина, куряче м’ясо, яйця, сир, риба.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button