НОВИНИ

Правда і міфи про шкоду і побічні дії креатину

Правда і міфи про шкоду і побічні дії креатинуЧи не на кожному бодібілдинг форумі є теми присвячені креатину. Не обходиться і без різних чуток і міфів про то дію того чи іншого препарату.

Прочитавши відгуки атлетів, ми виявили три головні побічні дії креатину:

1.       Декого від прийому креатину висипало прищами;

2.       Судоми, особливо вночі в суглобах;

3.       Спрага і регулярні відвідини туалету.

Відповідно знайшли і пояснення, що судоми можуть виникати через те, що креатин зміщує водяний баланс і вимиває мікроелементи, через що і можуть виникати судоми. Щодо спраги, то логічне пояснення: креатин наповнює наше тіло водою  і тримає її, отже йому потрібна волога.

_________________________________________________________________________________________

Kulturizm.ifo вирішив по цікавитися у професійних культуристів чи зустрічалися такі побічні дії креатину у них.

________________________________________________________________________________________

Правда і міфи про шкоду і побічні дії креатинуМаксим Погребняк, 19 років, Україна. Чемпіон Одеської області 2010 року в категорії юніори.

Сам особисто побічної дії від креатину не відчув. Але все-таки кожен організм індивідуальний і сприймає речовини по різному, тому можлива індивідуальна непереносимість, у вигляді розладу кишечника, зайвого скупчення води під шкірою (і) або акне.

Креатин вживаю тільки в міжсезоння 6-ти тижневим курсом, потім роблю не велику перерву і починаю по новому. На мою думку, креатин треба вживати за такою схемою: один тиждень завантаження-по 20 грам креатину в день, потім 5-ти тижнева фаза підтримки по 10 грам креатину в день. Ось власне і все)

_________________________________________________________________________________________

Правда і міфи про шкоду і побічні дії креатинуПосудевський Віктор, 21 рік, Київ, Україна. Кмс по триборству, пауерліфтингу, МС по становій тязі WDFPF

Особисто я ніколи побічних дій від прийому креатину не відчував, і думаю що при правильному прийомі вони виключені. Хіба що легке набрякання рук, тому, як креатин має притаманність мінімально затримувати воду в організмі, внаслідок чого атлет і набирає у вазі 2,5-3 кг, але і це навряд чи можна назвати побічним ефектом.

На мій погляд прояв будь-яких побічних дій може бути тільки внасліок неправильного прийому даної добавки, не дотримання термінів прийому. Наприклад, безперервний прийом добавки. Таке призводить до легких судом кінцівок, або до почервоніння очей коли рівень креатину в крові завищений.

У наш час на форумах сидить дуже багато Гуру у яких біцепс 32см і про креатин знають тільки зі статей в інтернеті. Для них звичайний протеїн – це вже анаболічний стероїд)) Про вугрі від креатину вперше чую, може у атлета ниркова або печінкова недостатність. Тоді креатин протипоказаний. Судоми, повторюся, бувають від тривалого прийому креатину.

Я вживаю креатин 2-3 рази на рік залежно від форми. Щодо прийому даної добавки, я думаю, вам нового не чого не скажу, віддаю перевагу класичному варіанту: перший тиждень фаза завантаження 4 рази на день по 5 г (чайна ложка). Після завантаження ще 3-4 тижні по 2 рази на день: до і після тренування теж по 5 разів.

_________________________________________________________________________________________

Правда і міфи про шкоду і побічні дії креатинуМихайло Кузьмін, 39 років, Харків, Україна. 2010 – чемпіонат світу WBPF, 100 +, 2 місце

Ніколи не відчував побічних ефектів від креатину. Якщо передозувати будь-який продукт, то побічні дії можуть бути від чого завгодно. Не знаю що сказати, я про таку шкоду не чув.

Креатин міститься в м’язах будь-якої людини, запаси якого виснажуються під час тренувань, якщо ці запаси просто поповнювати, то ніяких побічних дій не повинно бути. А якщо у когось є якісь проблеми, алергія або індивідуальна непереносимість, можна просто не приймати його і не мучитися.

Сам вживаю креатин раз-два на рік. Приймаю, як скрізь про це пишуть – 5 днів завантаження по 20  гна день і потім місяць-два по 5 г.

___________________________________________________________________________________________

Правда і міфи про шкоду і побічні дії креатинуДмитро Костирін, 19 років, Москва

Побічних ефектів при прийомі креатину не помічав. Організми всі різні, можлива індивідуальна непереносимість даного продукту. До того ж існує багато різних форм креатину, пробуйте різні і якась обов’язково підійде.

Коли при прийомі креатину хочеться пити, то це нормальне явище. Щодо вугрів і судом нічого сказати не можу, думаю навряд це так.

При наборі м’язової маси я приймаю в порошковому вигляді звичайний креатин моногідрат на постійній основі. Зазвичай 8-10 тижнів і потім перерва тижнів 6-7 (під час перерви креатин не п’ю). 5 гр до тренування з вуглеводами та 5 грам після тренування з гейнером.

________________________

читайте також:

неАЛКОГОЛЬНІ бодібілдери

Що відбувається з хребтом при надмірних фізичних вправах

Стрес в спорті. Бодібілдинг

Пов’язані статті

2 Comments

Залишити відповідь

Back to top button