НОВИНИХарчування

Прийом протеїну на ніч: що каже про це наука

Нічний прийом протеїн має суперечливі відгуки: одні кажуть, що вночі продукти погано засвоюються, інші – що такий прийом необхідний. На цю тему цікаве дослідження є на сайті Національної бібліотеки медицини США Національних інститутів охорони здоров’я.

protein kokteil

Фахівці зробили експеримент у якому взяло участь 44 молодих виступаючих спортсменів силовиків. Це важкоатлети, які регулярно тренувалися упродовж останніх 12 тижнів, по 3 рази на тиждень.

Контрольній групі давали по 40 грам білка (суміш (50/50) зі звичайного казеїнового протеїну (протеїн, який засвоюється тривалий час) і гідрозолірованного казеїнового протеїну (протеїну, який засвоюється швидко). Цей коктейль вони пили перед сном.

Також відразу після тренування ці атлети пили коктейль, який містить не менше 20 грам білка. Суміш у такі й же пропорції як і вище.

З’ясовували вчені таке: наскільки добре чи погано відбувається вночі під час сну відбувається засвоєння (переварювання і всмоктування) білка з шлунково-кишкового тракту.

З’ясували, що шлунково-кишковий тракт вночі функціонує цілком добре:  протеїн відмінно перетравлюється, всмоктується, а його концентрація в крові зростає. А це дозволяє значно  збільшити швидкість синтезу м’язового білка.

Висновок суперечить заявам тих, хто відстоює теорії про гниття їжі у шлунку в нічний час.

Прийом 40 грам білка перед сном навіть без тренувань сприяє збільшенню швидкості синтезу м’язового білка в нічний період.

У поєднанні з силовими тренуваннями і прийомом білка відразу після тренування (не менше 20 грам), а також ще й прийом білка безпосередньо перед сном (не менше 40 грам) надає ще більший вплив на збільшення швидкості синтезу м’язового білка в нічний період . Така стратегія дозволяє оптимізувати ріст м’язової маси атлета і його силових показників.

І що важливо, якщо немає можливостей пити протеїновий коктейль, то вживання білка з інших продуктів тваринного походження дасть такий же результат, якщо його буде достатньо (йдеться про 40 грам відповідно до результатів дослідження).

Дослідження:

Pre-Sleep Protein Ingestion to Improve the Skeletal Muscle Adaptive Response to Exercise Training.

Trommelen J, van Loon LJ.

Nutrients. 2016 Nov 28; 8 (12). pii: E763.

ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27916799

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button