Інтерв'юНОВИНИ

Роман Березовий: В Україні відбувається переформування ринку фітнес-індустрії

Федерація UBPF торік неабияк активізувала українських спортсменів та зробила «землетрус» у фітнес-індустрії країни. Чимало атлетів почали залишати колись провідну федерацію IFBB та масово подалися до UBPF. Остання змогла запропонувати якісну альтернативу та інше бачення розвитку спортивної кар’єри, що успішно спрацювало.

Що буде далі з UBPF, чому федерація мало присутня на заході України та що ж взагалі відбувається в цій індустрії? Про це KULTUIZM.INFO розпитав в ексклюзивному інтерв’ю Генерального секретаря федерації Романа Березового.

Роман Березовий: В Україні відбувається переформування ринку фітнес-індустрії

2017-й для федерації був роком розвитку: розширення на нові міста, з’явилися нові обличчя серед спортсменів та функціонерів. Що торік вдалося, а що – ні?

Ми дуже раді, що розширилися географічно та чисельно. До нас долучилися Сумська, Житомирська, Харківська, Дніпровська, Донецька та Одеська області –  там створені осередки UBPF. Дніпро, Харків та Маріуполь провели восени відкриті комерційні турніри, які пройшли при повному аншлагові та на високому спортивному рівні.

Потім, всі спортсмени зустрілися в Києві на Чемпіонаті України та II-му Кубку Чемпіонів PSL, де нові члени нашої спортивної  сім`ї здобули високі нагороди та пізніше  підтвердили свій рівень у Сан-Марино на Олімпії. Там серед аматорів Юрій Сологуб та Євгенія Журавльова із Харкова стали четвертими, Олена Саного та  Володимир Ситніков з Києва – другими, а Ольга Горобець з Києва – першою з отриманням ПРО-карти. Оце вдалося,оце – результат! Загалом спортсмени нашої федерації блискуче виступали торік на міжнародній арені: Fitparade, GoldenTeam, Colombo-Classic, Чемпіонати Європи та Світу підкорилися їм. Вони здобули за межами України 53 медалі (золото, срібло та бронза).

З недоліків – прикро, що «сплять» центральні та західні області. Функціонери – інертна маса, їх все влаштовує, але прикро за спортсменів, адже втрачають саме вони: не виграють титулів, не їдуть перемагати за кордон за різними світовими версіями.

Стосунки між бодібілдинг-федераціями торік напружилися ще більше. Будемо говорити як є: вони ворожі. Яким бачите вирішення ситуації і переведення її конструктивне русло?

Вони напружені, але не ворожі. «Напружує» їх конкуренція між новими та старою федерацією, тобто – боротьба за спортсменів, аудиторію, визнання суспільства. А за результатом останнього року видно, що молоді, альтернативні версії виграють у цій конкуренції. Так звана «національна» федерація IFBB втрачає і спортсменів, і регіони.

В Україні відбувається переформатування ринку фітнес-індустрії та бодібілдингу, а в усьому світі – його комерціалізація. І виграють активні, впливові, молодші і  креативні. Сьогодні монополія «національної» розсипалася, як Колос на цегляних ніжках. Її уламки поповнюють альтернативні версії, які бурхливо  розвиваються. І це дуже добре, це прогрес. Як закон природи: занепад і перехід якості в кількість, а потім – перехід кількості в якість.

Роман Березовий: В Україні відбувається переформування ринку фітнес-індустрії

Подивіться скільки турнірів, якого рівня організації і з якими призовими, ми сьогодні проводимо. Навіть міжнародні змагання, зокрема, Чемпіонат Європи EBPF 2013, а також інші: NABBA, WABBA, KFPS! Але конкуренція – це рушійна, а не руйнівна сила.

Всім зацікавленим сторонам фітнес-індустрії в Україні треба співпрацювати, об’єднуватись, проводити спільні змагання, шоу-програми тощо. І головне – держава повинна підтримувати або всіх, або нікого. Тоді і вона не випаде із процесу.

Доходить до абсурду, коли спортсмени різних федерацій навіть бояться «лайкати» фото один одного в соцмережах, щоб раптом цього не побачили функціонери

Це вже особисті якості окремих керівників окремих версій. Наша федерація зацікавлена у нових атлетах та досвідчених функціонерах. Нікому, хто до нас звернувся, або продемонстрував інтерес, ми не відмовили. До всіх проявляємо увагу і допомогу.

UBPF успішно цього року працювала на сході України. Чи заплановані осередки на заході України?

На сході UBPF буде набирати обертів. Навесні вперше комерційні турніри загальнонаціонального рівня пройдуть в Одесі, Чернігові та Харкові. Положення от-от будуть оголошені.

А от Захід – наша ціль у найближчий час. Там є традиції, там є спортсмени, яскраві особистості, але вони чи залякані, чи дезінформовані. Такий людський, спортивний і культурний потенціали мало залучені. Можна проводити цікаві турніри, навіть міжнародні, Європа ж поруч! У найближчий час плануємо зустріч керівників та спортсменів UBPF із зацікавленою громадськістю західних областей у вигляді зборів, або прес-конференції. Найближчим часом ми анонсуємо деталі.

Яких нововведень чекати від UBPF у 2018-му? 

Будуть нові турніри та нові партнери. Плануємо більше цікавих і «щедрих» змагань, відповідно очікуємо більше спортсменів, вищий рівень підготовки, а відтак міжнародні перемоги. І так по спіралі – тільки вгору!

На вашу думку, що зараз відбувається у фітнес-індустрії України?

Фітнес-індустрія України стрімко розвивається. Десять – двадцять років тому було лише по кілька залів на обласний центр. Було дві-три фірми спортивного харчування. А сьогодні? В Україні тисячі чудових залів, сотні фірм – постачальників і продавців спортивних добавок і навіть вітчизняні виробники. І які? Надсучасні!

Мільйони українців займаються фізичною культурою та атлетизмом! Це колосальний потенціал, який треба залучати до співпраці саме зі спортом. Всіх – до участі у змаганнях! Багато версій та номінацій, різноманітний рівень. Водночас адміністрації (або власники) мереж фітнес-клубів сьогодні ще дуже слабо співпрацюють зі спортом. Чим більша мережа, тим на більшій відстані вона від бодібілдингу, прихильники якого 70-80 % їхні клієнтів. Тут  невичерпний потенціал для всіх: клієнтів, тренерів, спортсменів, власників. Майбутнє – за такою співпрацею.

Повернемося до атлетів. За ким із українських спортсменів-культуристів ви із зацікавленням стежите?

Молодь і середній вік. Чоловіки та жінки. І навіть ветерани! Українська земля переповнена талановитими спортсменами, адже тут надзвичайний генетичний потенціал. І це можна сказати не тільки про атлетизм, а й інші види спорту. У нас є юніори та юніорки із світовим ім’ям, Абсолютні чемпіони Європи і Світу, легендарні ветерани. А наші жінки найвродливіші у світі!

А сам ви плануєте ще колись вийти на сцену?

Не знаю. Я довго не виступав. З того часу пройшло 18 років. Потім вийшов на сцену у 47,50, 53. Це були міжнародні змагання і я був в «призах».  Для мене сьогодні перебувати у формі, бути активним і бадьорим та добре виглядати є важливіше, ніж перемога на престижних змаганнях. Перемоги дорого коштують. Спортивне довголіття – мій прапор сьогодні!

Роман Березовий: В Україні відбувається переформування ринку фітнес-індустрії

Пане Романе, багато спортсменів бачать упродовж року вас під час змагань. А чим ви займаєтеся зараз загалом у житті?

Займаюсь улюбленою справою: тренуюсь, треную, консультую, готую до змагань, організовую та проводжу турніри, розвиваю федерацію, одним словом: я себе знайшов.

Розмовляв Андрій Бурда, KULTURIZM.INFO

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button