НОВИНИ

Спортивні тренування зміцнюють кістки у старості

Чоловіки, які регулярно займаються спортом у молодому віці від 10 до 30 років мають сильніші та міцніші кості у старості.

Спортивні тренування зміцнюють кістки у старості

До такого висновку дійшли вчені із Сальгренскої академії у Швеції. Науковці спостерігали за шведськими чоловіками та  їхніми спортивними звичками.

Як наслідок зробили висновок, що чоловіки, які в молодості активно тренувалися мають щільніші кості, міцність яких зберігається тривалий час.

“Це особливо важливо, оскільки відомо, що великі кістки володіють більшою міцністю і краще протистоять переломам у порівнянні з більш тонкими”, – розповів Мартін Нільссон, лікар лікувальної фізкультури який проводив дослідження.

Для того, щоб з’ясувати тривалість ефекту від занять фізкультурою і спортом, він також уважно вивчив дані 500 чоловіків, всім з яких було вже за 75 років. Відповідь на поставлене питання вийшов коротким: довго. Старші люди, які тренувалися як мінімум 3 рази на тиждень у віці від 10 до 30 років, мали більш високу щільність кісток, ніж ті, хто ніколи не бував у спортзалі.

Однак це дослідження є досить суперечливим на фоні інших, адже багато років інші вчені твердять, що міцність скелету починає зменшуватися у віці 20-25 років.

Але шведські вчені роблять поправку:  сильнішими є кості тих спортсменів, які займалися ним професійно і брали участь у змаганнях.

Оксана Чих, www.kulturizm.info

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button