НОВИНИ

Стартують покази фільму «Іван Сила» про легендарного українського силача

Із цього тижня на екрани кінотеатрів вийде український пригодницький фільм про нашого багатиря Івана Фірцака під назвою «Іван Сила».

Фільм водночас стартує у 24-х містах України у більш як 40 кінотеатрах. Коли і де можна буде побачити цей фільм можна дізнатися на офіційному сайті.

Стартують покази фільму «Іван Сила» про легендарного українського силача

Прототипом головного героя фільму став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар’єри він припинив виступати за кордоном і повернувся на Батьківщину.

Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.

Дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, історичні костюми для акторів і масовки були надані для картини чеською студією «Баррандов». Всі сцени зняті в живих будівлях і інтер’єрах тієї епохи, в справжній фортеці, в теперішньому цирку. Крім того всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

Стартують покази фільму «Іван Сила» про легендарного українського силача

Як спортсмен-аматор Іван Фірцак став відомим та популярним у 20-х роках, коли почав перемагати на бійцівських турнірах і змаганнях у Празі. Першим спортивним поєдинком для закарпатця став бій із мандрівним силачем Вілетом, що заробляв собі на прожиток виступами на вуличних аренах. Бій для Вілета скінчився повною поразкою. Під час поєдинку Івана Фірцака помічає тренер Ондржей Нейман, який на тривалий час стає наставником силача. Фірцак називав його «паном професором». Юнак тренувався із 25-кілограмовою гирею. Не тільки носив її вдома у дворі, а і їздив із нею трамваєм.

У 1922 році на чемпіонаті Чехословаччини з важкої атлетики Іван Фірцак підняв вагу 150 кг і здобув золоту медаль. Став першим вантажником в історії чехословацького спорту, що виграв першість республіки. Незабаром став чемпіоном Чехословаччини з рукопашного бою. Він неодноразово ставав переможцем празького клубу важкоатлетів «Прага-Бубенеч». Іван Фірцак 70 разів перемагав у боротьбі з гирьового спорту, був переможцем конкурсу краси тіла в Парижі.

Стартують покази фільму «Іван Сила» про легендарного українського силача

Одним із суперників Івана Фірцака був чемпіон країни Колар Грдлічка, з яким відбулась сутичка в ресторані «Слован». Фірцак був змушений заплатити штраф, так як чех служив у поліції. Після офіційного виграшу першості Іванові також запропонували стати правоохоронцем, але він відмовився.

Під час поїздки до Карлових Вар, автомобіль, яким керував тренер Івана Фірцака, потрапив в аварію. Андржей Нейман загинув, а Іван шість тижнів провів у лікарні. Поліція заарештувала його, звинувативши у вбивстві. Згодом двоюрідний брат Неймана адвокат Гайхел взяв Фірцака на поруки, сплативши велику грошову заставу.

Бюджет фільму склав близько 15,4 млн.грн., Профінансовано проект Державним агентством з питань кіно України.

Стартують покази фільму «Іван Сила» про легендарного українського силача

Автори сценарію та режисери: Віктор Андрієнко та Ігор Письменний (за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили»). У ролях: Дмитро Халаджи – Іван Сила,Леонід Шевченко – Міха, Іванна Сахно – Мілка, Віктор Андрієнко – Фікса, Ольга Сумська – Аделія,Ігор Письменний – Пандорський, Василь Вірастюк – Велет, В’ячеслав Гіндін – доктор Новак,Владислав Пінчук – хлопчик, Сергій Романюк – Іван в старості, Лесь Задніпровський – генерал поліції, Олександр Григор’єв – капітан поліції, Володимир Комаров – клоун Білий, Борис Барський – клоун Рудий та інші.

Інформація із офіційного сайту фільму.

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button