НОВИНИХарчування

Турецькі вчені з’ясували як цинк та магній впливають на синтез тестостерону

Зазвичай коли йдеться про мінерали і синтез тестостерону, згадують цинк і магній та вітамін В6. Їхнє поєднання у спортивному харчуванні називають ZMA. Вчені з Туреччини проведи дослідження цих речовин, яке можна знайти на сайті Національної бібліотеки медицини США Національних інститутів охорони здоров’я.

xlopec

Так, вчені з Туреччини вивчили вплив високих доз цинку, рівних 3 мг/кг маси тіла, на організм борців.

Середній вік атлетів 19 років. Хлопці тренувалися не менше шести років по п’ять разів на тиждень. Одне з тренувань було з тягарями.

У борців виміряли рівень загального і вільного тестостерону, а заодно і тироксину, до прийому добавки з цинком, а потім після закінчення чотирьох тижнів прийому. Виміри проводилися в стані спокою і після інтенсивного фізичного навантаження до знемоги.

Важкі фізичні навантаження приводили до зниження рівня загального і вільного тестостерону (в середньому на 25%), однак це було виражено лише до початку прийому добавок цинку. По завершенні досліджуваного періоду зниження рівня тестостерону після навантаження практично не відбувалося. Вимірювання, проведені в стані спокою, показали, що загальний і вільний тестостерон після закінчення чотирьох тижнів піднявся на 40%! Такі ж ефекти були відзначені на концентраціях тироксину і вільного Т3 і Т4 в крові.

Але це лише експеримент. Настільки велике дозування загрожує проблемами зі здоров’ям, бо навіть значно менші дози при тривалому застосуванні призводять до підвищення рівня холестерину і ризику розвитку раку передміхурової залози. А в дозуванні 150-600 мг цинк має токсичні властивості.

На жаль, невідомо, чи менше дозування цинку мало б такі самі результати. Не виключено, що і 2 мг цинку, і 1 мг на 1 кг маси тіла будуть настільки ж ефективні, при меншому токсичний вплив на організм.

Що стосується магнію, то ті ж вчені провели ще кілька аналогічних досліджень щодо впливу високих дозувань цієї речовини. Використовували магній у дозуванні 10 мг/кг маси тіла. А це удвічі перевищує рекомендовану норму споживання. Піддослідними була група єдиноборців. За місяць у них підвищився рівень вільного тестостерону в стані спокою на 24%. Дослідники стверджують, що такий приріст достатній для підвищення спортивних показників.

Джерело: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20352370

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button