НОВИНИ

Українець Олексадр Лашин став учасником фіналу Кубка світу з мас-рестлінгу

24 листопада у Москві відбувся фінал Кубка світу з мас-рестлінгу. Участь у ньому взяли атлети із різних країни, в тому числі і українець Олександр Лашин.

Українець Олексадр Лашин став учасником фіналу Кубка світу з мас-рестлінгу

Мас-рестлінг – національний вид спорту республіки Саха (Якутія). Саме у рамках проведення днів Якутії у Москві і відбувся фінал Кубка.

Мас-рестлінг – контактний вид спорту. Якщо окреслити його правила кількома словами, то боротьба тут виглядає так:  два спортсмени сідають один навпроти одного, впираються ступнями у пряму дошку і намагаються перетягнути коротку палицю на свою сторону. Якщо раніше у мас-рестлінгу атлетам дозволялося лише перетягування палки, то зараз вони мажуть робити визначені оберти кистей рук, рухатися по дошці. Для перемоги треба виграти два з трьох поєдинків. На відміну від інших видів єдиноборств, мас-рестлінг не передбачає безпосереднього контакту між борцями, вони не наносять один одному ударів, не заламують руки тощо.

Мас-рестлінг набуває усе більшої популярності у різних країнах світу. Головним чином тому, що не потребує якогось вартісного інвентарю та не має особливих вимог до місця проведення.

Повертаючись до фінального етапу, що відбувся у Москві, зазначимо, що безпосередньо перед самими змаганнями відбувся світовий конгрес, де представники Федерацій мас-рестлігну та стронгмену із різних країн, обговорювали проблеми та перспективи розвитку цього виду спорту.  На конгресі було затверджено проект правил із правом подальшого внесення поправок, визначено систему відбору та оцінювання спортсменів тощо. Що ж до основного напрямку розвитку, то таким є внесення мас-рестлінгу до програми Олімпійських ігор.

Безпосередньо сам фінал Кубка світу став видовищем яскравим, адже участь у ньому взяло майже два десятки найсильніших спортсменів.

Зазначимо, що за результатами протистоянь, українець Олександр Лашин став сьомим, а от перемогу вже традиційно здобув Віктор Колібабчук із Росії.

Маріна Мандзюк для www.kulturizm.info

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button