БлогНОВИНИ

Вчені дізналися чому у голові юнаків “панує хаос”

Вчені дізналися чому у голові юнаків “панує хаос”Британські науковці назвали причиною підліткової неуважності фізіологію, зокрема, надлишкову кількість сірої речовини у мозку.

Причиною підліткової неуважності є “занадто велика кількість сірої речовини”. І хоча підлітки хочуть здаватися дорослими, насправді з організації мозкової діяльності вони більше схожі на дітей. Таке спостереження зробили британські науковці.

“В їхніх головах панує хаос від надлишку інформації. Їм складно зосередитися в класі, вони не можуть робити домашні завдання, коли поруч граються їхні молодші брати й сестри. Проте все це має фізіологічні причини “, – зазначає доктор Іруаз Дюмонтель, одна з авторів дослідження принципів роботи мозку людини в юнацькому віці, з інституту вивчення процесів пізнання при Лондонському університетському коледжі.

У дослідженні взяли участь 200 добровольців у віці від 7 до 27 років. Їм пропонувалося виконувати різні завдання, що вимагають концентрації уваги у той час, як їх намагалися відвернути різними способами. При цьому діяльність мозку відстежувалася за допомогою магнітно-резонансної томографії.

Несподівано для себе дослідники виявили високу і хаотичну активність у фронтальній частині головного мозку, відповідальної за прийняття рішення. На підставі отриманих даних дослідники зробили висновок, що мозок у підлітків працює менш ефективно, ніж у дорослих.

Проблеми з концентрацією вчені пояснюють “надлишком” сірої речовини, яка відповідає за переробку інформації, що надходить. З віком кількість “сірої речовини” зменшується. Саме тому, за словами вчених, процес обмірковування у підлітків набуває хаотичного характеру.

У статті, опублікованій в журналі Journal of Neuroscience, вчені зазначають, що для остаточного формування мозку потрібен час. Цей процес може тривати до 28-29 років.

tsn.ua, фото musclejocks.blogspot.com

читайте також:

Неголені чоловіки сексуально привабливіші?

Чоловікам більше до вподоби жінки з маленькими ступнями і вузькими

Романтичні пісні роблять жінок доступнішими

Пов’язані статті

Залишити відповідь

Back to top button